Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

EV İŞİ YAPAN ERKEKLERİN CİNSEL GÜCÜ AZALIYOR

Ev işi yapan erkeklerin cinsel gücü azalıyor
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
31.01.2013 - 11:30 | Son Güncelleme:

Peki, bu ilginç araştırmanın altında yatan neden ne?

Yapılan bir araştırma, ev işleriyle uğraşan erkeklerin cinsel güçlerinin azaldığını ortaya çıkardı.

Madrid Juan March Enstitüsü'nden araştırmacı Sabino Kornrich, ev işlerine yardım eden, bulaşık yıkayan ya da yemek yapan erkeklerin cinsel isteklerinde azalma olduğuna vurgu yaparak, ev işleriyle erkek cinselliği arasında ters bir orantı olduğunu açıkladı.

Araştırma, araba tamiri ve fatura ödeme gibi "erkeksi" kabul edilen işlerle uğraşan erkeklerde ise tam tersi cinsel isteklerinde artış olduğu ve daha sık ilişkiye girdiklerini ortaya koydu.

Washington Üniversitesi'nden Sosyolog Julie Brines ve Katrina Leupp ise bireyin uğraş ve davranışlarının, kişinin cinsel isteği üzerinde belirleyici rol oynadığını ifade etti. Ancak araştırmacılar, erkeklerin, cinsel isteklerinin azalacağını bahane ederek ev işlerine yardım etmemesi durumunda aile içi geçimsizliğin ortaya çıkabileceğinin altını çizdi. American Sociologie dergisinde yayımlanan araştırma, 7 bin erkek üzerinde yapıldı.

A.A

 

Yayın tarihi: 31.01.2013
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.