Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ERKEKLER SİZE SESLENİYORUZ

Erkekler size sesleniyoruz
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
12.12.2012 - 10:00 | Son Güncelleme:

Eşinizin ya da sevgilinizin çalışmasını ister miydiniz?

eÇift’in üyeleri arasında yaptığı anketin sonuçlarına göre, Türk erkekleri sanılanın aksine eş ya da sevgililerinin kendilerinden daha çok para kazanmasından rahatsız olmuyor. Ankete göre bu durumu gurur verici bulan erkeklerin sayısı da oldukça yüksek.

Türkiye’de kadınların iş hayatında daha çok yer almaya başladığı ve başarı grafiğinin yükseldiği günlerde, eÇift yaptığı bir ankette, yalnızca erkek üyelerine; “Eşinizin-sevgilinizin sizden daha fazla para kazanması sizin için ne ifade eder?” sorusunu yöneltti.

Yaş aralığı 18-45 olan 2268 erkeğin katılımıyla gerçekleşen anketin sonuçlarına göre; erkeklerin, eşlerinin iş hayatında aktif rol almalarını istediği ortaya çıkarken büyük çoğunluk, eşlerinin kendilerinden daha çok para kazanmasının hiçbir önemi olmadığını söyledi. Anketin sonuçları ayrıca, eşinin daha çok para kazanmasından gurur duyanların sayısının da oldukça yüksek olduğunu ortaya koydu.

Ankete katılan erkeklerin %47’si eşlerinin daha çok para kazanmasının bir önemi olmadığını düşünürken %43’ü bununla gurur duyacağını belirtti. Eşlerinin kendilerinden daha çok para kazanmasını kabul edemeyeceğini söyleyen ve hatta çalışmasına izin vermeyenler ise %10’da kaldı.

Çalışan kadınlar tercih ediliyor

Düşünülenin aksine, erkeklerin geleneksel bir bakış açısı sergilemediğinin ortaya çıktığı anket sonuçlarına göre; erkekler ev hanımından daha çok çalışan kadınlara ilgi gösteriyor. Anket, erkeklerin mutlu bir evlilik hayatının çalışan ve sosyal hayatı kuvvetli bir eşle daha etkili olacağını düşündüklerini de gözler önüne seriyor. Bu değişimin nedenleri arasında eşlerinin aileye maddi katkıda bulunmalarının yanı sıra çalışan kadınların daha bakımlı ve sağlıklı olmalarında yer alıyor.

Sizin tercihiniz ne yönde?

“Eşinizin-sevgilinizin sizden daha fazla para kazanması sizin için ne ifade eder?” anketinde eÇift’in erkek üyeleri kadınların iş hayatında aktif olmasını desteklemiş. Peki siz, eşinizin ya da sevgilinizin çalışmasını ister miydiniz? 

Yayın tarihi: 12.12.2012
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.