Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

DİŞ TEDAVİSİ İLE İLGİLİ YANLIŞ BİLİNENLER

Diş tedavisi ile ilgili yanlış bilinenler
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
17.12.2017 - 00:00 | Son Güncelleme:

Dişler; konuşmamızda, gülmemizde, çiğnememizde en önemli yardımcılarımız. Dişlerimize gereken özeni göstermeli ve diş hekimine düzenli olarak gitmeliyiz. Dişlerimizde bulunan sıkıntıları en kısa zamanda çözüme ulaştırmalıyız. Diş tedavilerinde bilinen yanlışlarla ilgili Diş Hekimi ve Ortodonti Uzmanı Burak Büyüktürk konuyla ilgili görüşlerini paylaşıyor.

DİŞ İMPLANTLARI KANSER YAPAR!

Diş implantları titanyum alaşımından yapılan vidalardır. Titanyum vücutta güvenilir şekilde kullanılan bir metaldir. Steril ortamda, güvenilir firmalar tarafından üretilen implantların herhangi bir zararı yoktur.

İMPLANTLARI VÜCUT KABUL ETMİYORMUŞ!

İmplantlar genel sağlık durumu iyi olan hastaya, steril koşullar sağlanarak uygulanırsa ve sonrasında da hasta hijyen kurallarına uyarsa implantların kaybedilme oranı çok düşüktür.
Burada önemli noktalardan birisi de implantın kemikle kaynaşmasını sağlayan yüzey özellikleridir. Özel yüzey işlemleri uygulanmış implantlar kullanıldığında kısa dönemde de uzun dönemde de implant kaybedilme oranı çok düşüktür.

İMPLANT ÇOK AĞRILI BİR İŞLEMDİR!

İmplant tedavisi lokal anestezi altında uygulanır. İşlem sırasında herhangi bir ağrı hissedilmez. İşlem sonrasında ise ilk 24 saat içinde ağrı kesici ile geçebilecek derecede bir ağrı olabilir.

Yayın tarihi: 17.12.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.