Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

CİNSELLİK İLE İLGİLİ ŞEHİR EFSANELERİ

Cinsellik ile ilgili şehir efsaneleri
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
03.07.2019 - 00:04 | Son Güncelleme:

Vajinismus başta olmak üzere, pek çok cinsel problemin kaynağında cinsellikle ilgili kulaktan dolma bilgiler, hurafeler, yanlış inanışlar geliyor. Özellikle bizim toplumumuzda oldukça yaygın olan bu gerçek dışı inanışlar ‘Cinsel Mitler’ olarak biliniyor. Özellikle erken yaşlardan itibaren zihinlerde yer eden bu gerçek dışı bilgiler sanıldığından çok daha fazla etkili olabiliyor. Cinsel Terapist Dr. Şenay Eserdağ ile kadın ve erkeklerde pek çok cinsel sorunlara neden olan cinsel mitler üzerine görüştük.

CİNSEL MİTLER HAYATIMIZI NASIL ETKİLER? 

Cinsel mitler, dünyanın tüm bölgelerinde olmakla birlikte, özellikle bizim toplumumuzda yaygın olarak izlenmektedir. Zaman içerisinde öylesine büyür ki; toplumda sanki gerçekmiş gibi kendisine bir yer edinir. Bu şehir efsaneleri ve kulaktan dolma bilgiler, cinsel işlev bozukluklarının temel sebeplerindendir. Özellikle tutucu ve baskıcı aile yapısı içerisinde, çocukların cinsellikten uzak durması için daha küçük yaşlardan itibaren anlatılan bu bilgiler, ileriki yıllarda pek çok psikolojik ve cinsel sorunun temelini atmaktadır. Cinsel mitler erkeklerde de erken boşalma, sertleşme problemi ve cinsel isteksizlik gibi pek çok sorunun kaynağı olabilir. Kadınlarda ise vajinismus, orgazm problemleri ve cinsel isteksizlik gibi sorunlara yol açabilir.

Yayın tarihi: 03.07.2019
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.