Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

CİNSEL İLİŞKİ SIRASINDA PENİS KIRILIR MI?

Cinsel ilişki sırasında penis kırılır mı?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Ege Can Şerefoğlu’nun YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

UZMANA SOR
 
 

23.06.2018 - 00:05 | Son Güncelleme:

Penis kırılması (penil fraktür) ereksiyon sırasında penisin fazla zorlanması sonucunda, bu organı saran sert zarın (tunika albuginea) yırtılması neticesinde ortaya çıkan bir ürolojik tablodur. Cinsel ilişki sırasında penis kırılması problemi hakkında açıklamalarda bulunan Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Ege Can Şerefoğlu, zamanında tedavi edilmeyen bu problemin açacağı sorunlara dikkat çekti.

PENİS KIRILDIĞINDA KIRILMA SESİ DUYULUR MU?

Genellikle cinsel ilişki yaşarken ya da mastürbasyon yaparken karşılaşılan bu durum şiddetli ağrı ve peniste morarma ile kendini gösterir. Bu hastalar genellikle ilişki sırasında “krak” diye bir ses duyduktan sonra çok şiddetli bir acı duyduklarını ve ereksiyonun hemen kaybolduğunu belirtir. Penis kırığı olan hastalar, olası komplikasyonların önlenmesi maksadıyla acilen ameliyata alınır ve penisin etrafını saran zarda oluşan yırtıklar onarılır. Zamanında tedavi edilmeyen hastalarda kalıcı sertleşme bozukluğu, idrar yollarında daralma ve penis eğrilikleri ortaya çıkabilir.

Yayın tarihi: 23.06.2018
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.