Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

CANAN KARATAY: “TURP YİYİN TURP GİBİ OLUN”

Canan Karatay: “Turp yiyin turp gibi olun”
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
30.03.2016 - 11:45 | Son Güncelleme:

Aydın’da bir festivale konuk olan Prof. Dr. Canan Karatay, uzun yaşamın sırlarını anlattı. Karatay, "Turp yiyin turp gibi olun. Fındık fıstık yiyin fıstık gibi olun” dedi.

Prof. Dr. Canan Karatay, Tıp Fakültesi’nden mezun olduğu günden bu yana birçok konuda mücadele verdiğini, bu mücadele içerisinde en çok da şekerin en tatlı zehir olduğunu anlatmakla geçtiğini ifade ederek sonuna kadar da mücadele edeceğini söyledi.

ŞEKERİ HAYATINIZA SOKMAYIN!

Şeker tüketmeyin

Kendisine inanlar ile birlikte başlattıkları çocuğuma şeker verme kampanyası hakkında da bilgiler aktaran Canan Karatay “Ne yaparsanız yapın. Ama sağlıklı olmak istiyorsanız hayatınıza şekeri ve ekmeği sokmayın. Ekmek ve şeker vücudunuzdaki tüm hastalıkların baş kaynağıdır” diyerek izleyicilere sık sık önerilerde bulundu.

TURP YİYİN TURP GİBİ OLUN, FISTIK YİYİN FISTIK GİBİ OLUN

Turp

Karatay, ”İstediğiniz kadar yağ yiyebilirsiniz, istediğiniz kadar doğal olanından sebze meyve yiyebilirsiniz, istediğiniz kadar da protein ile beslenebilirsiniz. Ama ne olursa olsun içinde karbonhidrat barındıran meyve sularından, şekerli ve gazlı içeceklerden, ekmeğin her türlüsünden uzak durmalısınız. Unutmayın ki bir bardak kolada 22 paket toz şeker barınmakta. Vücuda alınan şeker insülin direnci nedeni. İnsülün direncinden kurtulmak istiyorsanız yoğun egzersizler aşırı sporlar yapmanıza gerek yok. Her gün 20 dakika yürüyün yeter ve ayrıca bir insan vücudu iki öğün yemek ile sağlıklı kalır. Ancak üç öğün yemek ile hastalıklar ortaya çıkar. Vücudun yağlanmasının yağ depolamasının tek sebebi ekmek ve şeker olduğu asla unutulmamalıdır. Turp yiyin turp gibi olun. Fındık fıstık yiyin, fıstık gibi olun” dedi.

İHA
 

Yayın tarihi: 30.03.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

haklısın hocam. seni küçümserdim, ama karbonhidratı kestim, şekerim düzeldi. 7 kilo verdim 2 ayda.

30.03.2016 21:24:55 ismail mercan