Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BURDUR ŞİŞ KÖFTESİ KENTE GELENLERİN ARADIĞI LEZZET!

Burdur şiş köftesi kente gelenlerin aradığı lezzet!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
29.05.2017 - 10:05 | Son Güncelleme:

Burdur'da 5 yıl önce coğrafi işaret alan Burdur şiş köftesi, kente gelenlerin aradığı lezzetlerin başında yer alıyor. Şiş köfte ustası Mücahit Özcakka, Burdur şiş köftenin şehir dışı ve yurt dışından da sipariş edildiğini söyledi.

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılan başvuru sonrası 2012 yılında Türk Patent Enstitüsü tarafından coğrafi işaret alarak tescillenen Burdur şiş köftesi, kendine has damak tadı ile Burdur'a gelenlerin aradığı lezzet haline geldi.

KATKI MADDESİ YOK

Burdur'da 28 yıldır lokantacılık yapan Mücahit Özcakka, bölgeye has olan Burdur şiş köftenin başka şehirlerde de yapıldığını ancak Burdur'daki lezzeti vermediğini söyledi. Köftenin doğum yapmamış düvenin kaburga etinden yapıldığını ve lezzetinin de buradan geldiğini aktaran Özcakka, "Herhangi bir katkı maddesi yok. Kıymaya tuz ve su dışında başka bir şey katmıyoruz. Kıymayı tuz ve su ile yoğurduktan sonra şişlere takıyoruz" dedi.

burdur köftesi

YURT DIŞINA DA GÖNDERİLİYOR

Burdur'da büyümüş ancak daha sonra şehir dışına gitmişlerin kendilerini arayıp şiş köfte istediğini anlatan Mücahit Özcakka, "Çocukluğunda Burdur şiş lezzetiyle büyümüş şimdi şehir dışında olup da bu lezzeti özleyen hemşehrilerimize de talepleri halinde kargo ile gönderiyoruz. Yurt dışına da gönderdiğimiz oluyor" diye konuştu.

Konya'dan gelen 47 yaşındaki Rıfat Sezer, ilk defa yediği Burdur şiş köfteyi çok lezzetli ve hafif bulduğunu belirtti.

Aydın'dan gelen 35 yaşındaki Hasan Ali Akgündüz de Burdur şişin damak lezzetinin çok güzel olduğunu aktardı.

DHA

Yayın tarihi: 29.05.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (2)

urfa kebabin ikizi yani

29.05.2017 17:31:11 huseyin kbayrak

yemeyene tavsiye ederim. yok böyle bir lezzet.

29.05.2017 17:30:26 borego borego