Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BU YÖNTEM TEK SEANSTA SİGARA BIRAKTIRIYOR

Bu yöntem tek seansta sigara bıraktırıyor
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
24.07.2016 - 08:00 | Son Güncelleme:

Sigarayı bırakarak hayat kalitenizi artırabilir, yaşam sürenizi uzatabilirsiniz. Göğüs Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Gökhan Hacıibrahimoğlu, sigarayı bırakmada en etkili yöntem olan ‘biorezonans mora terapisi’ hakkında bilgi veriyor…

Sigarada bulunan karbon monoksit, nikotin, katran gibi zararlı maddeler akciğer kanseri başta olmak üzere, solunum sistemi hastalıklarından olan kronik bronşit ve amfizem gibi hastalıklara neden olur. Sigara içenlerde akciğerlerin doğal savunma sistemi bozulur, bu da enfeksiyona yakalanma riskini artırır. Hastalıklara karşı önlem almak için öncellikle sigaranın bırakılması gerekir.

BİOREZONANS MORA TERAPİ YÖNTEMİ NEDİR?

Vücudun kendiliğinden yaydığı frekans kodlarını esas alan biorezonans tedavisi; hastanın zihinsel, ruhsal ve bedensel koşullarını bir bütün olarak ele alır. Kişiye özel tedavi programı uygulanan yöntem, bitkisel, kimyasal ya da sentetik herhangi bir ilaç takviyesi yapılmadan biorezonans cihazıyla uygulanır. Bu tedavi sadece sigara bıraktırmada değil, aynı zamanda alerji tedavisi ve kilo kontrolünün sağlanmasında da kullanılır.

Mora terapi

TEK SEANSTA SİGARA BIRAKILABİLİYOR

Biorezonans mora terapisinde hasta son sigarasını içerek terapiye giriyor. Hasta, terapi sırasında rahat bir koltuğa oturuyor. Kullanılan özel bir cihaz ile el ve ayaklarından elektromanyetik dalgalar uygulanıyor. Herhangi bir ağrı sızı hissedilmeyen bu yöntem, kişide rahatlama ve sakinlik sağlıyor. Biorezonans mora terapi aynı zamanda vücutta biriken katran ve karbon monoksitin atılmasını da sağlıyor. Vücudun daha hızlı temizlenmesi için ilk 3 gün bol su içilmesi tavsiye ediliyor.

KİMLERE UYGULANIYOR?

Biorezonans mora terapi; 40 yaş üstü sigara kullanan, başta ailesinde kanser öyküsü bulunan yani akciğer kanseri olma riski taşıyan herkesin destek alması gereken bilimsel bir tedavi seçeneğidir. Uzun süredir sigara kullanan, nikotin bağımlılığı seviyesi yüksek olan, diğer yöntemlerle sigarayı bırakamayan kişiler yaklaşık 50 yıldır kullanılan bu terapi ile sağlıklı bir yaşama adım atabilir.

Yayın tarihi: 24.07.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.