Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BU DİYET 21 GÜNDE 7 KİLO VERDİRİYOR

Bu diyet 21 günde 7 kilo verdiriyor
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
21.06.2019 - 00:00 | Son Güncelleme:

İdeal kilonuza kavuşmak için yaptıklarınız yeterli mi? Spor ve ideal beslenmenin yanında kilo vermenizde asıl etkili olan nedir? Hormonların kilo almak ya da vermek üzerinde bir etkisi var mı? Vücudunuzda faaliyet gösteren kaç hormon olduğunu biliyor musunuz? Hormonlar, sizi ideal kilonuza nasıl kavuşturur? Bütün bu soruların yanıtı ve ideal kiloya uzanan yola dair açıklamalar, Diyetisyen Emre Uzun’dan geliyor…

Kilo vermek için kendimizi spora adarız, bir bakarız ki verilen kilolar teker teker alınmış… Uzun süreli diyetler yaparız, sonra yine bir bakarız ki canımıza tak etmiş, vazgeçeriz. Oysa Diyetisyen Emre Uzun, “Neden kilo veremiyorum?” sorusuna en doğru yanıtı hormonlarımızın vereceğini söylüyor: “Harvard Üniversitesi mezunu bir doktor var, adı Sarah Gottfried… Yazdığı ‘Hormone Reset Diet’ (Hormon Sıfırlama Diyeti) adlı kitabı ABD’de ve ardından tüm dünyada epey yankı buldu. Dr. Gottfried, bu kitabında metabolizmamızı sadece 21 günde ‘fabrika ayarlarına’ geri döndürebileceğimizi ve hem ideal kilomuza hem de sağlığımıza kavuşabileceğimizi anlatıyordu. Bunun anahtarı ise hormonlarımızdaydı…”

Yayın tarihi: 21.06.2019
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (2)

merhaba 7 kilo bu diyet ile verilebiliyorsa bile kendinize yazık edersiniz bence. Proteini et ve süt ürünlerinden almayınca geriye tonla az protein içeren sebze vs. yemek gerekir. Bu diyetin sonunda muhtemelen 7 kilo vermiş olsanız bile düzenli spor yaptığınızı da varsayıyorum büyük bir kısmı kastan gitmiş olacaktır ki bu da bir başarı sayılmaz. Önemli olan minimum kas yok ederek yağlardan kurtulmaktır ki zaten 7 kilo yağ verirsiniz yazmıyor 7 kilo verirsiniz diyor ki bunu istiyorsanız yapın.

Evet özellikle insülin ile oynarsaniz karacigeri mahvedersiniz ,insülin dü$ürmek suretiyle ,yag yakimi hesaplayniyor .Ama uzun vadede vücut besini bulduku an ondan azami $ekilde daha cok faydalanmak icin a$iri $eker yüksliyor glisemik index firlayinca bel ve kalca ve göbek artiyor, tiroit ile oynarsaniz bu da tehlikeli.Sadece az yemek yeyin 1/2 $ekeri ve tuzu enaza indirin bir de k.hidratlari rafine olanlar degil ,tam tahilli az .Bitti gerisi yürür müsünüz,agirlik mi,ko$u mu? Tenis mi?Zumba mi?

04.07.2018 23:06:20 leyla ar......