Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BOTOKS İLE HANGİ ESTETİK İŞLEMLER YAPILIR?

Botoks ile hangi estetik işlemler yapılır?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Güncel Öztürk’ün YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

İnsan Heykeltraşı Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr.
UZMANA SOR
 
 

05.08.2019 - 10:51 | Son Güncelleme:

Botoks enjeksiyonu göz çevresindeki kaz ayakları, kaş arası ve alın bölgesi kırışıklıkları tedavisinde oldukça etkili bir tedavi yöntemidir.

Tüm dünyada hem kadınlar hem de erkekler arasında uygulanan en iyi ameliyatsız estetik işlemdir. Bu işlem sadece alanında uzman cerrahlar ve klinik ortamda gerçekleştirilmelidir.

Botoks kullanım alanları

Botoks enjeksiyonu kas spazmı kontrolü, koltukaltındaki aşırı terleme ve estetik tedavi olmak üzere üç ana amaç için kullanılır. Yüzünde kırışık ya da kırışık oluşma potansiyeli olan herkes için uygundur. İşlem yaklaşık 10 dakika sürer. Botoks enjeksiyonu sonrası cildin yaklaşık 3 ile 6 ay kadar daha pürüzsüz ve daha genç görünmesini sağlar. Enjeksiyonunun etkilerinin ortaya çıkması için birkaç gün beklenmesi gerekir.

Botoks estetiği, kaşlarınızın arasındaki yorgun, mutsuz veya kızgın bir görünüme neden çizgilerin (kaş çatma çizgileri olarak da bilinir) geçici olarak yumuşatılması için kullanılır. Bununla birlikte, çoğunlukla yatay alın çizgileri, kaz ayakları, ağız köşelerindeki gülümseme çizgileri ve dudak çevresindeki sigara içicisinin çizgilerinin yumuşatılmasında da kullanılır.

Botoks enjeksiyonu 18 ile 65 yaş arasındaki kişiler için uygundur. Botoks enjeksiyonuna alerjiniz olup olmadığını test etmelisiniz. Enjeksiyon alanında cilt enfeksiyonu veya başka bir durumunuz olmaması gerekir. Botoks estetiği ile cilt kırışıklıkları, burun estetiği, kaş kaldırma estetiği, göz kapağı düşüklükleri tedavi edilebilir. Hamile ve emziren kadınların bu süre içinde botoks enjeksiyonu tedavisi yaptırmamaları gerekir.

Sevgiyle kalın.
 

Yayın tarihi: 05.08.2019
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.