Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

DİYETLERDE DOĞRU SANIP EN YANLIŞ YAPTIĞIMIZ ŞEY BU!

Diyetlerde doğru sanıp en yanlış yaptığımız şey bu!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
06.09.2016 - 09:00 | Son Güncelleme:

Tereyağı sağlığa zararlı mı, süt boy uzatır mı, gazlı içeceklerdeki asit mideye zarar veriyor mu? İşte yanlış bildiğimiz gerçekler…

coca cola

YANLIŞ: TEREYAĞI SAĞLIĞA ZARARLIDIR

DOĞRU: Yapılan araştırmalara göre doğal yollarla beslenmiş mera hayvanlarının sütünden elde edilen tereyağı sanılanın aksine zararlı değil yararlı ancak diyetisyenler yine de ölçülü tüketilmesi gerektiğini vurguluyorlar. Çünkü aşırı tüketilen doymuş yağlar zamanla kalp ve damar hastalıklarına sebebiyet verebiliyor.

coca cola

YANLIŞ: ÖĞÜN ATLARSAM ZAYIFLARIM

DOĞRU: Öğün atlayan kişiyen hızla kilo veriyor ama normal yeme temposuna döndüklerinde hızla o kiloları geri almaya başlıyorlar. Sağlıklı ve kalıcı zayıflamanın formülü, 3 ana öğün ve en az 2 ara öğünü atlamamak.

 coca cola 

YANLIŞ: GAZLI İÇECEKLERDEKİ ASİT ZARARLI

DOĞRU: Bu da en bilinen yanlışlardan biri... Aslında gazlı içeceklerin asidik değeri limon, greyfurt ve portakal gibi meyvelere paraleldir. Dolayısıyla kolanın içindekiler dahil tüm gazlı içeceklerin sağlıklı bir mideye zarar verdiğine dair bir çalışma bulunmamaktadır.

 coca cola 

YANLIŞ: LİMON, LAHANA YAĞ YAKAR

DOĞRU: Hiçbir besin yağ yakmaz. İnternet ‘yağ yakıcı besinler’ listeleriyle dolu ve bunlara kesinlikle kanmamalı. Bazı besinler içerdikleri kafeinden dolayı kısa süreli etkisi ile vücuda alınan kalorinin enerji olarak kullanılmasına yardımcı olur.

 coca cola 

YANLIŞ: ÇOK SÜT İÇMEK BOY UZATIR

DOĞRU: Boy uzaması genetik bir süreçtir. Sütün içerdiği kalsiyum sadece vücudun kalsiyum ihtiyacını karşılar. Boyu uzatmaktan ziyade kemikleri güçlendirir.

'İlandır'

Yayın tarihi: 06.09.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.