Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BEBEK DIŞKISI İLAÇ OLABİLİR!

Bebek dışkısı ilaç olabilir!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
27.08.2018 - 16:19 | Son Güncelleme:

ABD'li araştırmacılar, bebek dışkısında tedavi edici özellikleri olan probiyotik bağırsak bakterisi keşfetti. Yayınlanan rapora göre bu bakteri, diyabet ve obezite gibi hastalıkları iyileştirebilir.

Bebek dışkısında iyileştirici özelliği olan bakteriler bulundu. ABD'de yayımlanan "Scientific Reports" derigisindeki rapora göre bu probiyotik bağırsak bakterileri diyabet, obezite ve kanser tedavisinde kullanılabilir.

Kuzey Carolina eyaletindeki Wake Forest Tıp Fakültesi'ndeki araştırmacı grubu bebek dışkısında bulunan bakterilerden bir probiyotik karışım elde etti. Araştırma için 34 sağlıklı bebeğin bezi kullanıldı. Uzmanlar hazırladıkları bakteri karışımını fareler üzerinde uyguladı. Farelere tek doz ve arka arkaya beş doz olarak uygulanan probiyotik bakteri karışımı sağlığa faydalı yağ asitlerinin artmasını sağladı. Şimdi bu bakteri karışımından bir ilaç üretilmesi ihtimali gündemde.

Yayın tarihi: 27.08.2018
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.