Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ANNE SÜTÜNE EN YAKIN GIDA: KEÇİ SÜTÜ

Anne sütüne en yakın gıda: Keçi sütü
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
15.12.2017 - 12:50 | Son Güncelleme:

Sağlıklı beslenmeye olan ilginin artmasıyla beraber piyasadaki ürünler de çeşitlenmeye başladı. Son zamanlarda öne çıkan besinlerinden biri de keçi sütü... İnek sütüne alternatif olarak gösterilen ve bir hayli merak edilen keçi sütünün faydalarını Diyetisyen Oya Neva Demirkol’dan öğrendik.

Her ne kadar market piyasasının çok büyük bir bölümünü inek sütü oluştursa da, yapılan son araştırmalarda keçi sütünün insan sağlığı üzerindeki pozitif etkilerinin bulunması sonucu bu besin oldukça popüler bir hale geldi. Peki, keçi sütü gerçekten mucizevi bir besin mi?

İNEK SÜTÜNDEN DAHA FAZLA KALSİYUM İÇERİYOR

Keçi sütü

Öncelikle keçi sütünün içeriğine bir göz atalım. Keçi sütü, inek sütünden bir miktar daha fazla kalsiyum içeriğine sahip. Bu da sağlam kemik yapısının gelişmesinde ve osteoporoza karşı korumada büyük rol oynadığını gösteriyor. Bu değerli süt kalsiyumun yanı sıra; fosfor, magnezyum, A vitamini ve selenyum, potasyum, fosfor ve B grubu vitaminleri de barındırıyor. 1 su bardağı keçi sütü, günlük kalsiyum ihtiyacının neredeyse yarısını ve B vitamini ihtiyacının %20’sini karşılayabiliyor.

Yayın tarihi: 15.12.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.