Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

AİLENİZİ GRİPTEN BUHAR ŞİFASIYLA KORUYUN

Ailenizi gripten buhar şifasıyla koruyun
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
02.10.2018 - 00:05 | Son Güncelleme:

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Doktoru Fitoterapist- Homeopat Serdar Özgüç, gribe ve soğuk algınlığına yakalanmamak için Osmanlı döneminde yaygın olan 'buhurdanlık' çözümünü öneriyor: 'Buhurdanlık içine ıtır, defne gibi şifalı bitkileri koyarak ev havasındaki kokuya şifa katın. Eve dağılan buhardaki uçucu yağların molekülleri bütün mikropları kırar' diyor. Dr. Özgüç'e göre, tabiatın tedavi edici gücünden en kısa sürede faydalanmanın yolu uçucu yağlarda.

SADECE BİR KAÇ DAMLASI ŞİFA DAĞITIYOR

Uçucu yağlar şifalı bitkilerden elde ediliyor. Ve çok farklı bir iyileştirme potansiyeline sahip. Bir aroma yağındaki şifa gücü sadece birkaç damlasında! 

Aromaterapi; Fitoterapi’nin yani tıbbi bitkilerle gerçekleştirilen tedavinin bir kolu. Bilim otoritelerince kabul edilmiş bir alan olarak, uçucu yağların sağlığı koruyucu, bazı hastalıklarda tedaviyi destekleyici bir çok özelliği var. Genel anlamda ise koku yoluyla uygulanan 'tamamlayıcı tedavi' olduğu tıp otoritelerince artık kabul ediliyor.

Yayın tarihi: 02.10.2018
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.