Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

VAJİNA ESTETİĞİ, CİNSEL YAŞAMI İYİLEŞTİRİYOR

Vajina estetiği, cinsel yaşamı iyileştiriyor
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Fatih Dağdelen’ YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr.
UZMANA SOR
 
 

30.07.2018 - 00:00 | Son Güncelleme:

Bu operasyon, kadınlarda cinsel hayatın kalitesini artırır.

Estetik cerrahinin en sık talep edilen operasyonlarından biri olan vajina estetiği kadınların genital bölgesinde doğum, yaşlanma ya da kaza gibi çeşitli sebepler ile oluşan şekil bozukluklarının tedavisi için uygulanan operasyonlardır. Vajina estetiği kadınların özgüveninin artmasına ve sağlıklı bir cinsel hayata sahip olmasına yardımcı olan en önemli cerrahi operasyonların başında gelir.

VAJİNA ESTETİĞİ KADINLARI MUTLU EDİYOR

vajina estetiği

Kadınlarda çeşitli sebeplerden genital organda doğuştan gelişim bozuklukları, iç dudaklarda sarkıklık, gevşeme, asimetri gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Vajinadaki yapısal bozuklukları kokuya, cinsel ilişki sırasında ağrıya ve estetik olmayan görünüme sebep olabilir. Aynı şekilde vajinanın dış dudaklarında oluşan sarkıklık, genişleme, asimetriler de kötü görünüme ve işlevsel sorunlara yol açabilir.

VAJİNA DARALTMA ESTETİĞİNE TALEP FAZLA

vajina estetiği

Vajina estetiği sorunlarından birisi de vajina genişliğidir. Bu durum, kadınların cinsel ilişki sırasında yeterince haz almalarını engeller. Vajinadaki genişleme ve gevşemelerin nedenleri arasında kalıtımsal özellikler, kürtaj, doğum, yaşlanma sayılabilir. Vajina estetiği operasyonlarında estetik sorunun çeşidine göre lokal ya da genel anestezi uygulanabilir. Ortalama 1 saat süren operasyon sırasında gerekli görülen yağ enjeksiyonu, daraltmalar estetiği ya da küçültme işlemleri uygulanabilmektedir. Operasyon sırasında kendiliğinden kaynayan estetik dikişler kullanıldığı için hem dikişlerin alınması gerekmez hem de belirgin bir dikiş izi kalmaz.

Vajina estetiğinde varsa bekaret zarı, hamile kalma ya da orgazm olma gibi kadınsal özellikler hiçbir şekilde zarar görmez. Ameliyattan sonra idrar yapma ile ilgili bir sorun yaşanmaz, ameliyat bölgesinde aşırı derecede ağrı ve yanma olmaz. Dikişlerin iyileşmesi birkaç gün sürebilir. Cerrahınız vajina estetiği sonrasında dikkat edilmesi gereken durumlar hakkında sizi ayrıntılı olarak bilgilendirecektir. Vajina estetiği sayesinde siz de kendinizi daha sağlıklı, daha mutlu, daha özgüvenli hissedebilirsiniz.

Yayın tarihi: 30.07.2018
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.