Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

MÜKEMMEL KAŞLARA KAVUŞMANIN 7 YOLU

Mükemmel kaşlara kavuşmanın 7 yolu
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
16.04.2018 - 17:00 | Son Güncelleme:

Yüzümüzün çerçevesi niteliğindeki kaşlarımız, aslında sandığımızdan daha da önemlidir. Çünkü ifademizi belirginleştiren unsur, kaşlarımızdır. Bu yüzden her insan mükemmel görünen kaşlara sahip olmak ister. Ve aslında hiç de zor değildir güzel kaşlara sahip olmak. İşte kaşlarınızı mükemmel göstermek için bilmeniz ve uygulamanız gereken 7 püf noktası...

DOĞRU CIMBIZ

Kaşlarınıza doğru şekli verebilmenizin ilk ve en önemli kuralı, iyi bir cımbız kullanmaktır. Kalitesiz ve sizin için uygun olmayan cımbızlar, kaşlarınızı kırabilir ve doğru şekli vermenize engel olur. Bu yüzden kaşlarınız için iyi bir cımbız seçimi yapmalı ve böylece kaşlarınıza en doğru şekli vermelisiniz. Ayrıca cımbız seçiminde şu bilgiler size yardımcı olabilir:

İnce uçlu: Küçük ve tam büyümemiş kılları almak için idealdir.

Eğimli uç: Maksimum kontrol sağlar ve çok yönlüdür.

Düz uçlu: Kalın kılların alınmasında idealdir.

DOĞAL BİR GÖRÜNTÜ

Kabul ediyoruz kaş trendleri, bazen keskin biçimde değişiyor. Ancak son yıllarda ne kadar değişirse değişsin doğal kaşlar asla tahtından inmiyor. Bu yüzden incecik alınmış kaşlar ya da hiç alınmamış kalın kaşlardan uzak durarak, doğal bir görüntü yakalamak gerek. Hem bu sayede yüzünüzde yapay bir ifade de olmamış olacak! Kaşlarınızla fazla oynamamaya ve doğallığını bozmamaya özen gösterin.

BOŞLUK DOLDURMA

Her insanın kaşları farklı yoğunlukta olabilir. Eğer kaşlarınız seyrekse ve aralarında boşluklar varsa, kaş renginize uygun bir kaş kalemi ile bu boşluklardan kurtulabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, edindiğiniz kaş kalemiyle birlikte kaşlarınıza hafif dokunuşlar yapmak. Ancak bunu yaparken yine doğallıktan uzaklaşmamak adına; kaş kalemiyle kalın çizgiler yaparak kaşlarınızı boyamaktan kaçınmanız gerekiyor.

KAŞ TARAĞI

Kaşlarınızda mükemmel görüntüyü yakalamak için mutlaka taramalısınız. Eğer boşluklar varsa bunları kaş kalemiyle doldurduktan sonra, kaş tarağı ya da temizlenmiş bir rimel fırçası ile kaşlarınızı tarayabilirsiniz. Ayrıca kaş tarağınıza bir parça sprey sıkarak bu işlemi yaparsanız; kaşlarınızı sabitlemiş olursunuz. Bu da, gün boyu dağılmayacak mükemmel kaşlar demektir!

  

AYDINLATMA

Aydınlatıcı kaş kalemleri, bakışlarınızı belirginleştirerek mükemmel görünen kaşlara sahip olmanızı sağlar. Bu yüzden kaşlarınızın altına canlı bir görüntü vermek için, aydınlatıcı bir kalem kullanabilirsiniz. 

BELİRGİN KİRPİKLER

Kaşlarımızın mükemmel görünmesini istiyorsak, onları, kesinlikle gözlerimizden bağımsız düşünmemeliyiz. Kaşlarımız için yukarıda saydığımız doğru adımları izleyip, bir de üzerine rimelle belirginleştirilmiş kirpiklerle tamamlarsak; hayalimizdeki görüntüye kavuşmuş oluruz. Bu yüzden temiz bir kaş görünümünü, her zaman rimel sürülmüş kirpiklerle tamamlayın.

PROFESYONEL YARDIM

Bazı kaşlar, saydığımız basit püf noktalarıyla kolayca toparlanabilir. Ancak bazı kaşlar vardır ki; onlara şekil vermek de bununla uğraşmak da oldukça zordur. Eğer kaşlarınızı kendi başınıza şekle sokamıyorsanız mutlaka bir profesyonele başvurmalısınız. Bu sayede yüzünüze en uygun kaşı bulabilirsiniz.

 

Yayın tarihi: 16.04.2018
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.