Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

MEME PROTEZİ NEDİR? MEME PROTEZİ NASIL YAPILIR?

Meme protezi nedir? Meme protezi nasıl yapılır?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
06.08.2016 - 10:00 | Son Güncelleme:

Daha iri, daha dolgun, daha büyük ve estetik memeler elde etmek için...

Meme büyütme ameliyatı ile daha dolgun, daha iri, estetik olarak daha güzel görünümlü göğüs oluşturmanın mümkün olduğunu söyleyen Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Doç . Dr. Zühtü Demir, Meme protez hakkında bilgileri paylaştı.

Dişiliğin ve doğurganlığın sembolü olan meme, genetik yapıya, coğrafi dağılıma ve insan fizyonomisine göre farklılıklar gösterir. Memeler kadın vücudunda belirli bir alanı işgal ettiği için her kadın güzel memelere sahip olmak ister.

Her zaman kadınlar doğuştan güzel memelere sahip olamayabilmektedirler ya da doğum, kilo alıp verme gibi nedenler ile memeleri deforme olabilmektedir.

ESTETİK CERRAHLARIN EN SIK YAPTIĞI AMELİYAT

Bazen de her iki memede çok ciddi asimetri olabilir. İşte bu nedenle meme büyütme ameliyatları günümüzde hem genç yaş grubunda hem de orta yaş grubunda estetik cerrahların en sık yaptıkları ameliyatlardan birisidir. Meme büyütme ameliyatının amacı daha iri daha dolgun daha büyük ve estetik olarak daha güzel memeler elde etmektir.

meme

ÖZGÜVENİ ARTIRIYOR

Meme büyütme estetiği için en iyi adaylar olağan dışı beklentileri olmayan, yapılan girişimi vücudunu daha iyi bir görünüme kavuşturmak için bir düzeltme değişikliği olarak düşünen kişilerdir. Meme büyütme estetiği, görünüşünüzü daha güzel hale getirir, özgüveninizi artırır toplum içinde kendinizi daha iyi görünmeniz ve daha iyi hissetmeniz konusunda yardımcı olur.

Meme estetiğinde hedef hastanın beklentilerine ve vücut oranlarına en uygun sonuca ulaşmaktır. Eğer memeniz normalden küçükse meme büyütme ameliyatı için uygun aday olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda memeyi büyültmeye ve dolgunlaştırmaya yönelik yapılan girişimler ile daha dolgun, daha iri, estetik olarak daha güzel görünümlü meme oluşturmak mümkündür.

MEME BOYUTUNA NASIL KARAR VERİLİR?

Yeni meme boyutu kişinin arzusu, vücut ölçüleri ve memenin durumu dikkate alınarak cerrah ve kişinin ortak kararı ile belirlenir. Ancak dolgunluğunu yitirmiş, gevşemiş ve ileri derecede sarkmış olan memelere, tek başına protez yerleştirme ameliyatı uygulandığında tatmin edici sonuçlar elde edilemeyebilir. Bu tür sarkık memelere protezin yerleştirilmesi ameliyatına ek olarak meme dikleştirme ameliyatı da yapılmalıdır.

doktorsitesi.com 'a katkılarından dolayı teşekkür ederiz.
Yayın tarihi: 06.08.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.