Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

LAZER LİPOLİZ (LAZERLE YAĞ ALDIRMA) NEDİR?

Lazer lipoliz (lazerle yağ aldırma) nedir?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Deniz Küçükkaya’ YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr.
 
 

12.11.2015 - 10:50 | Son Güncelleme:

Lazer lipoliz, lokal yağları yok etmede kullanılan etkili bir yöntemdir. Peki lazer lipolizin klasik liposuction uygulamasından farkı nedir? Op. Dr. Deniz Küçükkaya anlattı.

Son yıllarda sağlıklı beslenme ve kilo kontrolü noktasındaki farkındalığın artmasıyla beraber insanlar bölgesel yağ fazlalıklarından da kurtulmaya başladılar. Bununla beraber yağ aldırma işlemlerinin çok daha kolay uygulanabilir olması da bu talebi artırdı.

LAZER LİPOLİZ VE LİPOSUCTİON ARASINDAKİ FARK

Lazer lipoliz

Yağ alma işlemi (liposuction), uzun yıllardan beri başarıyla uygulanmaktadır. Günümüzde teknolojinin de ilerlemesiyle birlikte liposuction işleminde özellikle lazer kullanımı yaygınlaştı. “Lazer lipoliz” denen işlemle mevcut yağlar bulundukları yerde parçalanır ve zaman içerisinde metabolize olarak atılır. Bu işlemde çoğu zaman yağı parçaladıktan sonra enjektör yardımıyla almak gerekmez. Klasik liposuction, bu yeni çıkan lazer lipoliz, vaser, slim lipo, smart lipo gibi kavramlarla kıyaslandığında liposuction uygulamasını çok eskide kalmış veya kötü bir yöntem olarak tanımlamak haksızlık olur. Aslında çoğu hastaya yeni yöntemler çıksa da hala klasik liposuction uygulaması yapılır.

Dünyaya bakıldığında da aslında durum çok farklı değildir. Bilimsel araştırmalara ve kongrelerde de yeni uygulamalardan bahsedilse de klasik liposuction da bir kenara bırakılmış durumda değildir. Özellikle geniş ve büyük alanlarda klasik liposuction yöntemini tercih etmek daha uygundur.

Plastik ve Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
Op. Dr. Deniz Küçükkaya

LAZER LİPOLİZ NASIL YAPILIR?

Yayın tarihi: 12.11.2015
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.