Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

KANINIZDAN GELEN GÜZELLİK

Kanınızdan gelen güzellik
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
26.08.2019 - 11:28 | Son Güncelleme:

Yaz aylarının son günlerinde eve dönüş başladı. Deniz, kum, güneş derken cildimiz yeterince yorgun düştü. Peki, cildinizin bakımı için planınızı yaptınız mı?

Cildimiz bizim en değerli giysimiz, bakımı da süreklilik ve titizlik istiyor. Güneşten korumak cilt bakımının temelini oluşturuyor ama çoğu zaman destek almak gerekiyor. Cilt tipine göre uygulanabilecek birçok farklı cilt bakımı yöntemleri mevcut. Kimyasal peeling, lazer uygulamaları ve mezoterapi yöntemleri bunların başında geliyor. Benim size anlatacağım yöntem ise PRP.

1940 yılında uzun süreli yaraların tedavisinde kullanılmaya başlanan ve sonrasında doku yenilenmesi üzerindeki etkisinin anlaşılmasıyla medikal sektöründe kendine yer bulan PRP uygulaması, kanımızda bulunan pıhtılaşma hücrelerinin özel yöntemlerle elde edilip kullanılması prensibine dayanıyor. PRP, tendon iltihabında, eklem harabiyetlerinin tedavisinde, diş eti hastalıklarında, saç dökülmesinin durdurulmasında, sedef, egzama gibi cilt hastalıklarının tedavisinde hatta kadınlarda gebelik için yumurtaların kalitesinin arttırılmasında kullanılmaktadır. Biz plastik cerrahlar ise cilt kalitesinin arttırılması, güneş lekelerinin azaltılması ve ince kırışıklıkların giderilmesi için PRP'den faydalanıyoruz. Bir cihaz yardımıyla, neredeyse ağrısız olarak PRP uygulamasını lokal anestezik kremler eşliğinde tamamlıyoruz.

Yılda 1 kez, en az 4 seans olacak şekilde uygulanan PRP cildinizin onarımını, yenilenmesini, güneşin verdiği hasarın tedavisini hatta cildin gençleşmesini sağlıyor. Bu yöntemin en büyük avantajı birçok mezoterapi ürününden çok daha üstün olması ve hiçbir yan etkisinin bulunmaması. En basit düşünce şekliyle sizin kanınızı size geri veriyoruz. Cildimizi tazelemek için çareyi uzaklarda aramayın, güzellik sizin içinizde!
 

Yayın tarihi: 26.08.2019
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.