Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

EN MODA YÜZ GENÇLEŞTİRME AMELİYATLARI

En moda yüz gençleştirme ameliyatları
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Fatih Dağdelen’ YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr.
UZMANA SOR
 
 

17.11.2015 - 12:46 | Son Güncelleme:

Plastik cerrahinin en fazla talep edilen estetik ameliyatlarının başında yüz gençleştirme ameliyatı geliyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Fatih Dağdelen, en moda yüz gençleştirme ameliyatlarını açıkladı…

Normalde yaşlanma evresinde oluşan en önemli değişiklikler kırışıklık, yüzde volume azalması ve sarkma durumlarıdır. Bu sorunları gidermek için estetik cerrahinin sunduğu çeşitli yenilikler ve çözümler bulunmaktadır.

KIRIŞIKLIK SORUNU

Özellikle kırışıklık sorununda yaş alma, güneş ve mimik hareketleri zaman içerisinde ciltte ciddi kırışıklıklara sebep olur. Bu göz kapağı çevresinde kaz ayakları, alın ve kaş ortasında belirginleşen dikey ve yatay çizgiler, özellikle kadınlarda dudak çevresinde oluşan ince kırışıklıklardır. Ayrıca burun kenarından ağız kenarına uzanan kırışıklar ile alt göz kapaklarında oluşan kırışıklık ise ayrı grupları olarak değerlendirilir.

estetik

YÜZÜ YAŞLI VE MUTSUZ İFADE VERİYOR

Bunların dışında özellikle kilo alıp vermelere bağlı veya büyük stresler sonrasında oluşan yüzdeki çökkünlükler ya da sarkmalar yüzde özellikle elmacık kemiklerinde ciddi yüz deformelerine sebep olabilir. Bu tip sorunlar yüze yaşlı, çökmüş ve mutsuz bir ifade olarak yansır.

Sarkmalar ise özellikle kaşta elmacık kemiklerinde yanakların her iki yanında ve gıdı bölgesinde kendini belli eder mesela buradaki asıl sorun ne ise ona göre çözüm üretmek ve yüz gençleştirme prosedürlerini belirlemek gerekir.

VOLUMETRİK YÜZ GÜZELLEŞTİRME

Özellikle ameliyattan korkan ve cerrahi dışı uygulama bekleyen hastalar için yapılacak en etkili çözüm volumetrik yüz güzelleştirme uygulamasıdır. Cildin yağ dokusundaki azalmaların giderilmesi ve yüzdeki doku eksiklerinin yüzle uyumunu sağlayacak bir şekilde giderilmesi sağlanır. Uygulanması kolay, dayanıklılığı en az iki yıl süren kalıcı dolgular ile oldukça başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

 estetik 

KISA SÜREDE İYİLEŞME SAĞLANIYOR

İyileşme süresi oldukça kısa olan bu operasyon sonrasında iş, sosyal ya da günlük hayattan hiçbir şekilde geri kalma durumu yaşanmaz. Çok kısa süre içinde iyileşen ve güzel bir cilde sahip olan hastalar hayatlarına memnun bir şekilde devam ederler.

Tüm bu operasyonlarla beraber hastalara kombine olarak hücresel tedavi (kök hücre tedavisi), yüzün cilt dokusunun ihtiyacı olan vitamin kokteyli enjeksiyonu içeren mezoterapi yöntemleri, ayrıca botoks gibi uygulamalarla kombine edilerek etkili bir şekilde cildin gençleşmesi sağlanabilir.

Cerrahi olarak ise izsiz bir şekilde yapılan endoskopik uygulamalar ya da kendi yağlarından alınarak kök hücreyle desteklenerek yapılan çeşitli yöntemler uygulanabilir. Kişinin cildinin durumuna göre bu tekniklerden biri ya da birkaçı uygulanarak ciltteki sorunlar giderilerek yüzün gençleşmesi ve güzelleştirilmesi güvenli ve zahmetsiz bir şekilde sağlanabiliyor.

Yayın tarihi: 17.11.2015
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.