Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

EN ERKEN HANGİ YAŞTA BOTOKS YAPTIRILABİLİR?

En erken hangi yaşta botoks yaptırılabilir?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Güncel Öztürk’ün YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

İnsan Heykeltraşı Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr.
UZMANA SOR
 
 

12.07.2016 - 14:23 | Son Güncelleme:

Botoks enjeksiyonu ile kırışık önleme tedavisine en erken hangi yaşta başlanabilir? Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk anlatıyor.

Botoks enjeksiyonu tedavisine olan talep tüm dünyada her geçen gün artıyor. 20’li yaşların başından itibaren önleyici botoks enjeksiyonu tedavisine başlayanlarda da aynı şekilde büyük artış söz konusu. 20’li yaşlara giren kişilerin botoks tedavisine başlamasının bazı kriterleri var. Bunlar arasında kişinin genetik yapısı yani cildinin kalitesi ve aşırı mimik kullanımı sayılabilir. Bildiğiniz gibi cilt deformiteleri ve yaşlanma belirtileri kişiden kişiye farklılık gösterir. Bazı kişilerde yaşlanma belirtileri çok erken yaşlarda ortaya çıkarken, bazı kişilerde ise 40’lı yaşlara kadar belirgin bir kırışıklık belirtisi göstermez. 20’li yaşlarda botoks enjeksiyonu tedavisi, yapılan muayene sonucu kişinin özelliklerine ve tercihine göre belirlenir.

Botoks

20’Lİ YAŞLAR İÇİN BABY BOTOKS

20’li yaşlarda önleyici botoks enjeksiyonu tedavisinde minimal doz kullanımı yani “baby botoks” tercih edilir. Eğer hastanın yüzünde aşırı mimik kullanımına bağlı cilt deformasyonu belirtileri başladıysa, özellikle alın, kaş arası dikey çizgiler, göz kenarlarındaki kaz ayakları, nazolabial bölge denilen yanaktaki gülme kırışıklık belirtileri ortaya çıkmaya başladıysa hastalara önleyici botoks enjeksiyonu tavsiye edilir. Bu durumda tedavi planında minimal doz kullanılması çok önemlidir. Baby botoks enjeksiyonunda daha düşük dozlarda botulinum toksini enjekte edilir. Bunun için doğru bölgelere doğru dozda enjeksiyon kullanılması gerekir.

Botoks

KIRIŞIK ÖNLEYİCİ TEDAVİNİN AVANTAJLARI ÇOK FAZLA

Eğer cildinizde erken kırışma riski hissediyor ve önlem almak istiyorsanız, bu durumda baby botoks enjeksiyonu sizin için fayda sağlayabilir. Minimal dozda kullanılan botulinum toksini enjeksiyon kullanımı yüzdeki aşırı mimik kullanımını azaltarak cildin erkenden yaşlanmasını önler. Böylece 20’li yaşlarda baby botoks tedavisi ile doğal görünümü koruyarak, enjeksiyon yapıldığı hiç belli olmaksızın genç görünüm çok daha uzun yıllar korunabilir.

Kaynak: Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk

Yayın tarihi: 12.07.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.