Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

DİK GÖĞÜSLER DAHA GENÇ GÖSTERİYOR

Dik göğüsler daha genç gösteriyor
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Güncel Öztürk’ün YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

İnsan Heykeltraşı Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr.
UZMANA SOR
 
 

15.04.2019 - 13:34 | Son Güncelleme:

Zamanla yerçekimine yenik düşen ya da aşırı kilo alıp verme, hamilelik sonra gibi sorunlardan kaynaklanan meme sarkması estetik olmayan görüntüsü yüzünden kadınların başlıca sıkıntılarından biridir. Meme dikleştirme operasyonları yaşadığınız tüm sorunları gidermek ve gerekirse göğsünüze yeniden şekil verme yöntemlerine başvurularak estetik bir görüntü kazandırılabilir.

Göğüsleriniz sıkılığını kaybettiyse ya da meme uçlarınızın açısı değiştiyse meme dikleştirme operasyonu ile tatmin edici sonuçlar elde edebilirsiniz. Meme dikleştirme ameliyatları iki türlü hasar görmüş meme yapısına çözüm getirir. İlki göğüsleri yerinde tutamayacak kadar zayıflamış bağ dokusu için idealdir. İkinci meme yapısı da hamilelik ve kilo kaybından oluşan gevşemenin verdiği sarkmalardan kaynaklanan yapıyı onarmaya yönelik yapılacak müdahiledir. Sarkmaları ortadan kaldırmak için göğse yeni bir form ve hacim kazandırmak için bir takım teknikler uygulanır. Bu teknikler yoluyla deri fazlası alınır, meme ucu ve areola yukarı daha genç bir forma taşınır. Kimi durumda memenin kazandığı yeni boyuttan dolayı meme küçültme yoluna başvurulur.

MEME DİKLEŞTİRME İLE GÖĞÜS BÜYÜTME

Hamilelik sonrası sarkma için meme dikleştirme operasyonu, sarkma ve hacimsizlik sorunlarının düzeltilmesi için ise silikon göğüs büyütme ile birlikte meme dikleştirme estetiği uygulanabilir. Çünkü çatlayan ve genişleyen meme derisindeki değişiklikler ile beraber sarkık ve büyük göğüs görüntüsü sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da sorunlar oluşturabilir.

Erken dönemde, büyük ve sarkık göğüsler omuz askısı izine, meme altı oluğunda pişiklere, mantarlara, bel ve boyun ağrılarına yol açabilmektedir.

Geç dönemde ise vücudun ağırlık merkezi değiştiğinden bel, boyun ağrıları ile beraber omurga sorunlarına, fıtıklara ve sinir sıkışmalarına yol açabilir. Menopoz ve osteoporoz ile bu süreç daha da hızlanır. Boyun bölgesinde sinir sıkışması ile elde uyuşma ve güçsüzlükler ortaya çıkabilir.

Tüm bu problemlerin önlenebilmesi ve daha estetik bir göğüs görünümü oluşturulmak için kişinin isteğine ve ihtiyacına göre meme küçültme ve dikleştirme operasyonu yapılabilir.

Kaynak: Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk

Yayın tarihi: 15.04.2019
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.