Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

RAMAZAN BAŞLANGICI NE ZAMAN?

Ramazan başlangıcı ne zaman?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
02.06.2016 - 10:57 | Son Güncelleme:

On bir ayın sultanı Ramazan, İslam dininin en önemli ibadet ve bereket ayıdır. İnsanlar imsak vakti ile niyet eder oruçlarını tutarlar ve akşam ezanıyla oruçlarını açarlar... Peki, bu mübarek ay ne zaman başlıyor?

Ramazan ayı, Hicri takvime göre dokuzuncu aydır. Ramazan ayının İslam aleminde önemli bir yeri vardır çünkü Kur’an-ı Kerim bu ayda indirilmeye başlanmıştır. Hicri takvim, günümüzde kullanılan Miladi takvimden kısa olduğu için her sene ramazan ayı başka bir tarihe denk gelmektedir.

PEKİ, RAMAZAN NE ZAMAN?

ramazan

Ramazanın başlangıcı bu sene Haziran’ın 6. gününe denk geliyor. İlk oruç için imsak saati 6 Haziran Pazar günü saat 03.27, iftar saati ise akşam 20.41...

RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ NE ZAMAN OLACAK?

  

Yaklaşık bir ay boyunca oruç ibadetini yerine getiren islam alemi, halk arasında Şeker Bayramı olarak da geçen Ramazan Bayramı’nı kutlayacak. Ramazan Bayramı 4 Temmuz itibari ile başlayacak.

2016 RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN?

Ramazan Bayramı tatili, arife günü ile 4 Temmuz Pazartesi günü başlayacak. 5 Temmuz Salı, 6 Temmuz Çarşamba, 7 Temmuz Perşembe günleri arasında kutlanacak.

RAMAZAN ŞERBETİ TARİFİ

Yayın tarihi: 02.06.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.