Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ÖZEL EĞİTİMİN KALBİ BU KONFERANSTA ATACAK...

Özel eğitimin kalbi bu konferansta atacak...
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
19.06.2018 - 11:18 | Son Güncelleme:

1. Uluslararası Uygulamalı Davranış Analizi Konferansı Türkiye (UDAKOT), (1. International Conference on Applied Behavior Analysis Turkey-ICABAT) Özel Çocuklar Eğitim ve Dayanışma Derneği tarafından, Algı Özel Eğitim Kurumları, Seranas Group ve Haliç Kongre Merkezi iş birliği ile, 22-23 Eylül 2018 Cumartesi Pazar tarihlerinde, Haliç Kongre Merkezi‘nde düzenleniyor.

İki gün boyunca, uluslararası ve ulusal düzeyde tanınmış ABA/UDA alanında uzmanlaşmış bilim insanının katılımıyla düzenlenecek olan 1.Uluslararası Uygulamalı Davranış Analizi Konferansı Türkiye'de otizm alanında köklü bir geçmişi olan ABA uygulamaları A'dan Z'ye ele alınacak.

Nörogelişimsel bozukluklar arasında otizm, akıl sağlığı ve eğitim alanında en çok araştırılan konulardan biri. Uygulamalı Davranış Analizi (ABA/UDA) ise, bu konuda dikkatleri üzerine çeken, köklü bir geçmişe sahip ve en umut vaat edici sonuçları sağlayan uygulama. Uygulamalı Davranış Analizi'ne dair en güncel yaklaşım ve uygulamaların paylaşılacağı ve tartışılacağı konferans, özel eğitimcilerin, çocuk gelişim uzmanlarının, okul öncesi öğretmenlerin, psikologların, rehber öğretmenlerin, nörologların, psikiyatristlerin, beslenme uzmanlarının, metabolizma doktorlarının ve ailelerin katılımını hedefliyor.

ÖNEMLİ İSİMLER BU KONFERANSTA BULUŞUYOR

Konferansta yurt dışından önemli isimler yer alacak. Amerika'dan ve Kanada'dan katılacak BCBA uzmanları Nicky Nükte Altıkulaç, Lina Slim, Ling LyTan, Deirdre Muldoon ve Pelin Eraktan yurt dışı uygulamalar hakkında sunum yapacaklar. Autism Speaks'ten Mike Wasmer, Davranış Analisti Sertifikasyon Kurulu'ndan bir BACB de konuşmacı olarak yer alacak.
Prof. Dr. Nahit Motavalli Mukaddes, Prof. Dr. Mehmet Barış Korkmaz, Anadolu Üniversitesi Engelliler Araştırma Enstitüsü'nden Prof. Dr. Elif Tekin İftar, Koç Üniversitesi'nden Uzm. Psikiyatrist Dr. Tuba Mutluer ve Algı Aba Terapi Merkezi'nden uzmanların da konuşmacı olarak yer alacağı konferans, hakkında detaylı bilgiler www.abakonferas.org ve www.abaconference.org sitelerinden edinilebilir.

Aile öyküleri

1.Uluslararası Uygulamalı Davranış Analizi Konferansı Türkiye'de ABA terapisi almış çocukların anne-babalarının da 45 dakikalık bir sunumu da yer alacak. Dört ailenin her birisi yaşadığı hikayeyi 15 dakikalık sunumlar halinde paylaşacaklar.

Yayın tarihi: 19.06.2018
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.