Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

NİL KARAİBRAHİMGİL #KIZGİBİ DURDURULAMAZ!

Nil Karaibrahimgil #KızGibi Durdurulamaz!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
10.07.2015 - 11:07 | Son Güncelleme:

Tüketicilerin yaşamlarını iyileştirmeye odaklanan P&G markası Orkid’in geçtiğimiz yıl başlattığı #KızGibi kampanyasının ikinci videosu #Kız Gibi Durdurulamaz, 08 Temmuz Çarşamba günü Google Türkiye Ofisi’nde gerçekleşen Orkid #KızGibi Özgüven Zirvesi’nde Nil Karaibrahimgil’in katılımıyla ilk defa gösterildi.

Kız Gibi şarkısının yazarı ve kampanyanın destekçisi olan Nil Karaibrahimgil “Orkid tarafından yapılan bir araştırmaya göre kızların yüzde 79’u toplumun kızları “kutulara” hapsettiğini ve eğer bu engeller kalkarsa kızların kendilerine daha fazla güvenebileceklerine inanıyor.

Kızlar tarafından böyle bir algının oluşması çok üzücü. Ergenlik dönemi bir kızın hayatındaki en hassas yıllar. Özgüvenle ilgili her şeyin çok çabuk rüzgarla savrulabildiği yıllar. O yüzden tam o dönemde onlara yeni aşılar yapmak lazım. Artık herkes kadınların ne kadar güçlü, durdurulamaz ve özgüven sahibi olduğunu görüyor. Herkesin hayatında duyduğu ve kutulara kaldırmak istediği cümleler olmuştur. Kafamızdaki kutulara bizi yaralayıcı cümleler yazmak isteyenler olduğu zaman elimize kalemi alalım, kafamızdaki o kutuya gidelim ve üstünü çizelim. En büyük dileğim; hepimiz durdurulamaz olalım” dedi.

nil karaibrahimgil

Nil Karaibrahimgil konuşmasının sonunda “Kızlardan Kahraman Olmaz” yazılı kutunun üzerini çizerek kutuyu devirdi ve kızların her şeyi yapabileceği mesajını verdi.

2014 yılında yayınlanan ilk “Kız Gibi” videosuyla tüm dünyada 90 milyon kişiye ulaşarak farkındalık sağlayan Orkid, şimdi ikinci videosu “Kız Gibi Durdurulamaz” ile “Kız Gibi” ifadesinin negatif algısını pozitife dönüştürme hedefini bir adım öteye taşıyarak genç kızların nasıl #KızGibi durdurulamaz olduklarını tüm dünyaya göstermelerini amaçlıyor.

Yayın tarihi: 10.07.2015
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.