Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

IŞIKLILAR, 132. YIL KUTLAMASINDA BULUŞTU

Işıklılar, 132. yıl kutlamasında buluştu
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
28.12.2017 - 09:54 | Son Güncelleme:

1885 yılında kurulan ve Ulu Önder Atatürk’ün onayıyla Işık adını alan FMV Işık Okulları’nın 132. kuruluş yıl dönümünde mezuniyetlerinin 75. 70. 50. 40. ve 25. yılını kutlayan mezunlara plaket takdim edildi. 132. yıl dönümü tüm kampüslerde coşkuyla kutlanırken, Nişantaşı Kampüsü’nde mezunlarla bir araya gelen FMV Işık Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Akın Süel 2017-2018 yılında hayata geçen önemli gelişmeleri de paylaştı.

Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından biri olan FMV Işık Okulları, kuruluşunun 132. yıl dönümünü mezunlarıyla beraber kutladı. Mezunlar, FMV Işık Okulları Nişantaşı, Ayazağa, Erenköy ve Ispartakule Kampüsleri’nde buluştu.

Nişantaşı Kampüsü’ndeki törende mezunlarla bir araya gelen FMV Işık Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Akın Süel, konuşmasında; “132 yıllık birikimimizle öğrencilerimizi sadece sınavlara değil, hayatın kendisine hazırlıyor, önce iyi birer insan olmaları için yüksek akademik standart ve bilimsel çalışmaların yanı sıra, sportif, sanatsal ve kültürel anlamda da gelişmelerine destek oluyoruz. Tüm mezunlarımızdan güzel haberler aldıkça ne kadar doğru yoldu olduğumuzu bir kere daha görüyor, kurumumuzla, camiamızla bir kere daha gurur duyuyoruz. Siz değerli mezunlarımızla bir araya geldiğimiz 132. yıl kutlamamız tüm Işıklılar için çok önemli. Ata’mızın yaktığı ışığı yaşatan okulumuz, akıl ve güç birliği ile bilimselliği esas alarak, bugüne dek olduğu gibi başarılı Işıklılar’ı yetiştirmeyi sürdürüyor. Her bir mezunumuz, öğrencimiz, velimiz, öğretmenimiz, yöneticimiz, çalışanımız ile güçlenerek değer yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

2017-2018 yılındaki gelişmeleri de mezunlarla paylaşan Süel; “Bildiğiniz gibi çağımızın yeni endüstriyel vizyonu olan dördüncü sanayi devrimi gerçekleşiyor. Endüstri 4.0 olarak isimlendirilen bu döneme ülke olarak hazır olmamız geleceğimiz için büyük önem taşıyor. Biz de bu doğrultuda 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı’nda önemli bir adım atarak; Erenköy Kampüsümüzden sonra Ayazağa ve Ispartakule Kampüslerimizde de Bilimin Işığı Fen liselerimizi açtık. Laboratuvarlarda aktif bir şekilde uygulamaların yapıldığı, proje tabanlı, yabancı dil eğitimi ağırlıklı olan Fen Liselerimizde geleceğe yön verecek gençlerimizi yetiştiriyoruz.

Köklü bir eğitim Kurumu olarak, kurumsal sürdürülebilirliğin önemini biliyoruz. Bu çerçevede akademik çalışmalarımızın yanı sıra, kar amacı gütmeyen vakfımızın, mali yapısını da güçlendirme zorunluluğunun bilincindeyiz. Buradan hareketle Nişantaşı, Ayazağa, Erenköy Kampüslerimizden sonra, kiracısı olduğumuz Ispartakule Kampüsünü de satın aldık. Güçlü adımlarla uzun yıllar yolumuza devam edeceğimize dair inanç ve kararlılığımızı sizlerle paylaşmak isteriz” diye konuştu.

132. yıl kutlamaları plaketlerin takdim edilmesinin ardından tüm Işıklılar’ın katıldığı geleneksel öğle yemeğiyle devam etti. Dört kampüste gerçekleşen 132. yıl kutlamalarında müzik dinletileri ve spor etkinlikleri de yer aldı. Ayrıca kampüslerde panayır alanı kurularak pamuk şekeri, kestane, boza gibi lezzetler de mezunlara sunuldu. Etkinlik sonunda sınıf arkadaşlarıyla birlikte hatıra fotoğrafları çektiren mezunlar, öğrencilik anılarını da yad etme fırsatı buldu.

Yayın tarihi: 28.12.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.