Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

FAZLA KİLOLARINIZIN NEDENİ BÜYÜK AŞKINIZ OLABİLİR!

Fazla kilolarınızın nedeni büyük aşkınız olabilir!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
10.06.2016 - 10:28 | Son Güncelleme:

İngiliz diyet şirketi Forzadiet.com sitesinin 1000 çift üzerinde yaptığı bir araştırmaya göre aşık olmak kilo aldırıyor. Çiftler, birlikte geçirdikleri her sene ortalama olarak 2 kilo alıyor.

Aşık olmak ve ilişkiye başlamak çiftlere kilo aldırıyor. Yapılan yeni bir araştırmaya göre çiftler, birlikte oldukları her sene ortalama olarak 2 kilo alıyorlar. Kilo alma evresi, genellikle balayından sonra başlıyor. Balayı evresinde kilo almaya başlayanların oranı yalnızca yüzde 18.

YILIN EN ÇOK KİLO ALINAN DÖNEMİ

Çiftlerin yüzde 62'si birbirlerinin kötü alışkanlıklarını alıyor ve birlikte kilo alıyor. Yılın en çok kilo alınan dönemi ise yeni yıl dönemi.
Çiftlerin özellikle ilk 3 yıldan sonra 'rahatlama evresine' girdikleri ve bu süreçten sonra birlikte daha çok kilo almaya başladıkları belirtiliyor.
Araştırmanın bir diğer sonucu da, birlikte kilo alan çiftlerin yüzde 56’sı, yine birlikte diyet yapmaya başlarsa çok daha hızlı biçimde kilo verebiliyor. 

Yayın tarihi: 10.06.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.