Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

SOĞUK HAVALARDA EVDE ÇOCUKLARLA YAPILACAK AKTİVİTELER

Soğuk havalarda evde çocuklarla yapılacak aktiviteler
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
14.12.2018 - 00:00 | Son Güncelleme:

Havalar iyice soğumaya başladı. Sıcak havalarda olduğu gibi çocukları alıp yürüyüşe çıkamıyor, parka götüremiyoruz. Kış aylarında ev içinde daha fazla zaman geçirmek zorunda kalan çocukları TV’ye, akıllı telefonlara, tabletlere mahkum etmek istemiyorsanız evde oynayarak yaratıcı aktivitelerle sizinle birlikte kaliteli zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz. "İyi ama ben nasıl oynayacağımı bilmiyorum ki" diyorsanız önerilerimize kulak verin.

MÜZİK ALETİ YAPIN

Evde kolayca bulacağınız malzemelerle davul, gitar marakas gibi aletleri yapabilirsiniz. Böylece hem el becerilerini geliştirecek, hem ritim duygusunu geliştirecek hem de keyifli zaman geçireceksiniz.

ŞARKI SÖYLEYİN VE DANS EDİN

Çocuğunuzun en sevdiği şarkıyı açın ve birlikte doyasıya dans edin. İsterseniz bildiğiniz dans figürlerini ona da öğretin. Kimbilir belki de gelecekte çok ünlü olacak bir dansçı sizin evinizin içinde…

EVCİLİK OYNAYIN

Çocukların hayal gücünü geliştiren muhteşem bir oyundur. Sizi anlatmak istediği bazı şeyleri bu oyun sayesinde öğrenebilirsiniz. Çocukların kendilerini en iyi ifade ettiği evcilik oyunundan siz de çok keyif alacaksınız emin olun.

BİRLİKTE YEMEK YAPIN

Ortalık batar kaygısını bir kenara bırakın ve çocuğunuzla birlikte mutfağa girmekten korkmayın. Birlikte en sevdiği keki yapabilir ya da akşam yemeğini birlikte pişirebilirsiniz. Bunu yaparken meyve ve sebzelerin isimlerini öğretebilir, faydalarından bahsedebilirsiniz.

ODASINI SERGİ SALONUNA ÇEVİRİN

Odasına bir pano asın ya da duvarlarına boydan boya ip gerin. Bugüne kadar yaptığı ve sakladığınız çalışmaları bu ipe asın. Bir sergi geziyormuş gibi yaptıklarını titizlikle inceleyin ve hakkında yorum yapın. Bu onun motivasyonunu artıracak ve çok hoşuna gidecektir.

ESKİ ZAMAN OYUNLARINDAN OYNAYIN

Bizim bildiğimiz ama yeni jenerasyonun bilmediği oyunları ona öğretin. Teknoloji bağımlılığından kurtulmak için tüm aile bireylerine iyi gelecek.

İsim-hayvan-bitki, saklambaç, körebe, sıcak-soğuk, SOS gibi oyunları onlara da öğretin ve ailece evde vakit geçirmenin keyfini çıkarın.

Yayın tarihi: 14.12.2018
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.