Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

OYUN HAMURU İLE ÇOCUKLARIN YARATICILIĞI GELİŞİYOR

Oyun hamuru ile çocukların yaratıcılığı gelişiyor
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
31.12.2015 - 03:07 | Son Güncelleme:
REKLAMDIR

Çocukların oynamaktan en keyif aldıkları oyunlardan biri hiç şüphesiz oyun hamuruyla yaratıcılıklarını konuşturmaları. Fakat işin içine bir de oyun hamuru setleri girdiyse uzun süre oynayabilecekleri kesin.

Öyle ki bu setlerle ben bile Nil’le başından kalkmadan uzun süre oynayabiliyorum. O da ben yanında olduğum ve onunla oynadığım için daha mutlu oluyor.

Özellikle anne kız olarak kurabiye yapmayı çok sevdiğimiz için “Play-Doh Neşeli Pastacı” oyun setinden çıkan ekipmanın tam bize göre olduğunu söyleyebilirim. Biz bu oyun setiyle kurabiyeler, cupcakeler, pastalar yapıp üzerilerini çeşitli şekillerle süsledik. Süsleme kısmı da bir o kadar eğlenceliydi ki setin içinden çıkan minik kalıplar onu uzun süre oyaladı.

Bu setler aslında oyun hamuruyla direkt oynarken sıkılma noktasında çok faydalı oluyor çünkü uğraş ve ince iş gerektiren pek çok detayı var. Bu ince işler tabii ki ince motor gelişimlerini olumlu yönde etkilerken yaptıkları bir şekli süsleme aşaması da uzun süreli konsantrasyon becerilerini artırıyor. Kısacası çocuklar eğlenirken biz ebeveynler de bu eğlencenin faydalı taraflarıyla mutlu oluyoruz. Eğer siz de bu tip bir oyun arayışındaysanız bu oyun setleri hem size hem de çocuğunuza çok iyi gelecektir ki ben hamurlarla oynamanın bir çeşit zihin boşaltma ve rahatlama yöntemi olduğunu da düşünüyorum.

Peki bu setler için alt yaş sınırı ne derseniz +3 diyebilirim. Nil 4 yaşında ve çok eğleniyor ama büyüdükçe daha da beğereceğinden eminim.

KAYNAK:  www.nilsmum.com

Yayın tarihi: 31.12.2015
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.