Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

İLKBAHARDA İP ATLASINLAR, TOP OYNASINLAR

İlkbaharda ip atlasınlar, top oynasınlar
PAYLAŞIM
 • PAYLAŞ
 • PAYLAŞ
  Adınız *
  Alıcı E-Posta Adresi *
  Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Funda Öztürk Alban’ YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

20.04.2015 - 13:00 | Son Güncelleme:

Güneşin kendini göstermesiyle çocuklar kendilerini sokaklara attı? Peki, bahar aylarında çocukların oynayabileceği oyunlar hangileri?

“Sağlıklı kaslar, ritim duygusu, zamanlama, denge duygusu ve beceri gelişimi için çocuklarınıza nitelikli oyuncaklar seçin” diyen Spor Uzmanı Funda Öztürk Alban, çocukların ilkbaharda oynayabileceği oyunlardan bahsetti.

Bahar ayları alerjilerin arttığı aylardır. Akciğerlerin daha çok oksijene ihtiyacı olduğu bu zamanlarda çocukları kapalı yerlerden çok açık alanlarda hareketli olmaya yönlendirin.

 • Eve alacağınız bir trambolin faydalı olacaktır.
 • Kızlar için atlama ipi, top, bisiklet, frizbi, ipli top, paten, bisiklet, çember, scooter gibi birçok seçenek, daha sağlıklı çocuklar için imkan sağlar. Tüm bunlar, teknolojik birçok oyuncaktan çok daha fazla işe yarar ve çocukların bedensel gelişimine de katkı sağlar.
 • Balon, frizbi, top ya da ip ile ailece oynayabileceğiniz oyunları keşfedebilir, birlikte vakit geçirirken onun daha sağlıklı olmasına katkıda bulunabilirsiniz.

İp, ipli top, top ve trambolin: Sıçrama kaslarını çalıştırır.

Çember, ipli top, top: Ritim duygusunu geliştirir.

Bisiklet, paten ve scooter: Denge duygusunu geliştirir.

Frizbi, atlama ipi, top oyunları: Günlük yaşamda da çok fazla kullanılan ‘timeing’ denilen zamanlama duygusuna katkı sağlar.

Yayın tarihi: 20.04.2015
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.