Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ÇOCUKLARLA EVDE YAPILABİLECEK 6 KEYİFLİ AKTİVİTE

Çocuklarla evde yapılabilecek 6 keyifli aktivite
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
31.05.2016 - 13:50 | Son Güncelleme:

Okul öncesi dönemde çocuklar yuvaya gitmiyorlarsa ve havalar yeterince sıcak değilse genellikle evde vakit geçiriyorlar. Peki, bu durumda ebeveynler evde çocuklarıyla eğlenceli vakit geçirmek ve onların oyun ihtiyacına cevap verebilmek için neler yapabilir? Pedagog Sonnur Kükürt, konuyla ilgili çözüm önerilerinde bulunuyor.

Çocuğu oyuncaklarla oyalamak ya da televizyona mahkum etmekle sadece günü kurtarmış olursunuz. Oysa zihinsel süreçlerin en hızlı geliştiği dönemde çocuk yaratıcı faaliyetlere ihtiyaç duyar. Bedensel, sosyal ve duygusal gelişimine katkıda bulunacak zemin arar.

Anne ya da evde çocuğun bakımından sorumlu olan kişi, ev işlerinden biraz zaman ayırıp, çocuğun oyun zamanlarını planlamalıdır. Tıpkı beslenme, uyku gibi diğer ihtiyaçları arasında oyun da önceliğini korumalıdır.

İşte evde çocuklarla eğlenceli vakit geçirmenin yolları... 

EVCİLİK OYNAYIN

  

Bu oyunlara örnek oluşturabilecek en güzel oyun evciliktir. Çocuk oyunda içinde bulunduğu durumu kurgular ya da olmak istediği role bürünür. İç gerilimi azalırken, hayal gücü artar.

Yayın tarihi: 31.05.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (2)

kızımla yemek yapmaya bayılıyoruz:)

14.11.2012 17:43:27 eylem özbay

kızım yemeğe yardım edince sevmediği yemek dahi olsa yiyor :)

25.11.2013 01:12:22 çiğdem coskun