Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ÇOCUKLARIN ARKADAŞ SEÇİMİNDE EBEVEYNLERİN 6 ROLÜ

Çocukların arkadaş seçiminde ebeveynlerin 6 rolü
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
10.05.2016 - 12:00 | Son Güncelleme:

Çocukların arkadaş seçimi nasıl olmalı? Arkadaş seçiminde ebeveynler çocuklara nasıl destek vermeli? Konunun uzmanından öğrenelim.

Konu arkadaş seçimi olduğunda aile, çocuğun ilk ve en önemli öğretmenidir. Çocuklara bu konuda yapılan rehberlik, onların sosyal becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Çocukların arkadaşlık becerilerini geliştirmede, arkadaş seçiminde ve dikkat etmeleri gereken stratejileri belirlemesinde aileler çocuklarına destek vermelidir. Bu konuda zorluklarla karşılaştığında ailelerin çocuklarına yardımcı olmaları çok önemlidir. Kendileri için gerekli olan becerileri kazanabilmesi için aileler çocuklarının koçları olmalıdır. Peki, bu noktada aileler neler yapabilir?

1. OYUN ZAMANI OLUŞTURUN

Oyun zamanı oluşturun

Oyun çocuklar için en önemli iletişim kanallarından bir tanesidir. Onunla sağlıklı iletişim kurabilir ve sosyal becerilerini geliştirebileceği oyunları seçerek ona yardımcı olabilirsiniz. Oyun esnasında dikkat etmeniz gereken en önemli şey ise eleştirmekten kaçınmak ve eğlenceli olmanızdır. Böylece çocuğunuz sizinle oyun oynamayı ve vakit geçirmeyi sevecek, nasıl oyun oynayacağını öncelikle sizden öğrenmiş olacaktır.

Yayın tarihi: 10.05.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.