Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ÇOCUKLAR İÇİN YAZA ÖZEL SPOR BRANŞLARI

Çocuklar için yaza özel spor branşları
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
03.07.2015 - 11:00 | Son Güncelleme:

Çocukların farklı branşlarla tanıştırılması gerektiğini söyleyen Funda Öztürk Alban, çocuklar için yaza özel spor branşlarını anlattı.

Yaz ayları, açık alanda spor yapabilmek için hava şartlarını, özellikle kışın sık sık hastalanan çocukları düşünürsek en uygun zamandır. Yaz aylarına özel spor branşları diyince ilk akla gelen spor branşları su sporlarıdır. Onu, tenis, bisiklet, futbol, binicilik, okçuluk, doğa sporları vb. branşlar takip eder.

Ülkemizde çocukların spora genel olarak basketbol, futbol, voleybol, yüzme gibi branşlarla başladığı düşünülürse alternatif branşların yeterince tanıtılmadığı, çocukların denemelerine fırsat verilmediği görülmektedir.

Maddi imkânlar, eğitmen azlığı, mekan eksikliği gibi nedenler dolayısı ile yaygınlaşamasa da bu branşların deneme olasılığı bulan çocukların, hem çok sevdikleri ve bu sporlara gönül verdikleri, hem de oldukça başarılı oldukları bilinmektedir.

Yaz aylarında çocukların mutlaka tanışmasını önerdiğimiz branşlar: Su sporları ve yüzme, okçuluk, bisiklet, binicilik ve tenis branşlarıdır.

Yayın tarihi: 03.07.2015
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.