Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ÇOCUĞUNUZLA TELEVİZYONSUZ BİR GÜN İÇİN 6 ÖNERİ

Çocuğunuzla televizyonsuz bir gün için 6 öneri
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
04.10.2015 - 11:00 | Son Güncelleme:

Televizyon izlerken çocukların ekrandan gözlerini ayırmadıklarını, tabiri caizse dünya ile irtibatlarını kopardıklarını biliyoruz. Peki, televizyonun zararlı etkilerinden onları kopartmak için neler yapabiliriz? İşte, çocuğunuzla televizyonsuz bir gün için 6 öneri...

ÇOCUKLARINIZA KİTAP OKUYUN

Onlara kitap okuyarak gözlerinin gereksiz yere yorulması yerine zihinlerini, hayal dünyalarını geliştirmeleri gerektiğini aşılayın.

Çocuklara televizyonsuz bir gün için öneriler

ONLARLA OYUN OYNAYIN

Tek başına oyun oynayan çocuk bir süre sonra sıkılıp tekrar televizyona yönelebilir. Anne babasının da oyun oynadığını görmek, ilgisini bir hayli çekecektir.

 Çocukla televizyonsuz bir gün için öneriler 

BİRLİKTE RESİM YAPIN

Çocuk, yeni şekiller oluşturdukça mutluluk duyar. Bir de beğeni ile karşılaşınca sevinci artar ve öz güven duygusu kazanır. Çocuğunuza güzel resim yaptığını hissettirip birlikte daha güzellerini yapmayı teklif edin.

Televizyonsuz gün için öneriler

BERABER YEMEK YAPIN

Çocuklar bu konuda herhangi bir bilgiye sahip olmasalar bile annelerinin nasıl yemek yaptığını merak eder, eğlenceli olduğunu düşünürler. Birlikte yemek yaparak eğlenmelerini sağlayabilirsiniz. Örneğin; soğuk su ile çay, sıcak su ile limonata yapılmayacağını çocuklar görerek öğrenebilir ve yaratıcılığını geliştirirler.

Televizyonsuz gün için öneri

“FİLM İZLEME GÜNÜ” BELİRLEYİN

Haftanın bir günü, hem çocuğunuzun seveceği hem de ailece izleyebileceğiniz film veya belgeseller izleyin.

Televizyonsuz gün için öneri

BERABER MÜZİK DİNLEYİN

Çocuğunuzla birlikte müzik dinleyip dans edin. Hayatın ne kadar renkli olduğunu fark edecek, böylece birlikte çok eğleneceksiniz.

Televizyonsuz gün için öneri

YÜRÜYÜŞLERE ÇIKIN

Sürekli evde durması, dışarı çıkmanız gerektiğinde huysuz olmasına sebep olabilir. Arada sırada yarım saatlik yürüyüşlere çıkabilir, dilerse onu parka götürebilirsiniz.

Televizyonsuz gün için öneri

Yayın tarihi: 04.10.2015
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.