YGS VE DERSHANELER KALDIRILIYOR MU?

YGS VE DERSHANELERİN KALDIRILIP KALDIRILMAYACAĞI KONUSUNDAKİ SON AÇIKLAMALAR.

YGS ve dershaneler kaldırılıyor mu?
0 PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Üniversiteye giriş sınavının ve dershanelerin kalkması hakkında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Dershaneler ya liseye dönecek ya da tamamen kapanacak” şeklinde konuştu.

Seul’e giderken havaalanında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, uzun bir aradan sonra çıktığı ilk yurt dışı gezisinde kendisine eşlik eden gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu. “İlk kez açıklıyorum” diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

“Üniversite giriş sınavlarını da (Yükseköğretime Geçiş Sınavı-YGS), üniversite hazırlık kurslarını da ortadan kaldırıyoruz. Dershaneler ya liseye dönecekler ya da kapanacaklar. Çünkü insanların ellerindeki son imkanları bu alanda kullanmalarını istemiyoruz. Ben bazı büyük dershanelerle konuştum. Kendileri ‘Biz de bu yola girmeyi düşünüyoruz’ dediler.”

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise yeni eğitim sisteminde dershanelerin kapatılmasının söz konusu olmadığını ancak öğrencilerin konu ve dersleri okullarda daha iyi öğrenmeleri durumunda dershanelere eskisi kadar ihtiyaç kalmayabileceğini belirterek, “4 +4 +4 çıktığı gün dershaneler kapatılacak diye bir şey söz konusu değil” dedi.

0 PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI

Dershanelerin kaldırılması çok çok yanlış ek yardım olmadan çocuklar başarılı olamıyor okullarda eğitim yetersiz kalıyor

15.09.2012 Gülhan Durukan

eger kalkıyorsa ygs denen tuzak da kalksın tek bi sınav olsun millet istediği yere girebilsin bence ygs lys kalksn bana katılan var mı????????????????????

13.09.2012 asmabirader
10 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER