Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BIRAKIN ÇOCUKLAR SOKAKTA OYNASIN

Bırakın çocuklar sokakta oynasın
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
21.05.2018 - 10:45 | Son Güncelleme:

Aktif Yaşam Derneği'nin gerçekleştirdiği ve Omo'nun desteklediği Okul Dışarıda etkinliği için influencer anneler bir araya geldi!

HASSASANNE

Influencerlar Araştırmalara göre, Türkiye’de her on çocuktan altısı (%61) ortalama bir günde 1 saat ya da daha az süre dışarıda oyun oynuyor. Bu süre mahkumların açık havada geçirmeleri tavsiye edilen minimum sürenin altında. İnanabiliyor musunuz?
Sizce çocuklar bizim çocukluğumuzda oynadığımız kadar dışarda oynayabiliyorlar mı?

Çocukların zamanlarının çoğunu televizyon ve bilgisayar başında geçiriyor ve yeterince hareket etmiyorlar. Öte yandan akademik başarı baskısı da çocukların inaktif bir yaşam sürmesinin altında yatan sebeplerden biri. 

Dışarıda oyun oynamak, keşfederek ve deneyimleyerek öğrenmek çocukların fiziksel ve zihinsel sağlığının yanı sıra iletişim becerileri ve yaratıcılıklarının gelişimi için çok önemli. 

Oyun en etkili eğlenme, öğrenme ve dünyayla temas kurma biçimi. Açık alanda oyun oynadıklarında yeni şeyler keşfetmenin yanı sıra hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını da kullanarak yeni oyunlar kuruyor, arkadaşlarıyla iletişimlerini güçlendiriyorlar ve daha fazla hareket etme şansı buldukları için fiziksel olarak da daha sağlıklı oluyorlar.

Omo, “Çocukla çocuk ol” diyor ve Türkiye’de bir ilke öncülük ederek Okul Dışarıda Günü’nü destekliyor.

Çocukların açık havada zaman geçirmelerinin fiziksel ve zihinsel sağlıkları için önemine dikkat çekmek amacıyla dünyanın farklı ülkelerinde gerçekleştirilen Okul Dışarıda Günü’nü Omo, 17 Mayıs Perşembe günü Türkiye’ye taşımış ve öğretmenleri ve öğrencileri www.okuldisaridagunu.org’a kayıt yaptırarak, dışarıda ders işlemeye çağırıyor. Profildeki linkten kayıt olabilirsiniz. Bugün çocuklarla dışarda harika bir gün geçirmemizi sağlayan Omo’ya çok teşekkürler. Siz de lütfen çocuklarınızla dışarıda zaman geçirmeye çalışın. 

Kaynak: https://www.instagram.com/p/Bi4-TdJHpkw/

Yayın tarihi: 21.05.2018
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.