Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

OKULA BAŞLAMA YAŞI AÇIKLANDI!

Okula başlama yaşı açıklandı!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
09.05.2012 - 11:18 | Son Güncelleme:

Milli Eğitim Bakanlığı 4+4+4 düzenlemesiyle ilgili genelgeyi yayınladı.

Milli Eğitim Bakanlığı, 2012–2013 eğitim ve öğretim yılı için 30 Eylül 2012 tarihi itibariyle 66 ayını tamamlayan tüm çocukların okul kayıt işlemlerinin e-okul sistemi üzerinden merkezi olarak yapılmasını, 60-66 ay arasındaki çocukların ise velisinin yazılı isteği ile gelişim yönünden hazır olduğu anlaşılanların ilkokula devamlarının sağlanmasını kararlaştırdı. Milli Eğitimi Bakanlığı 4+4+4 düzenlemesiyle ilgili genelgeyi yayınladı.

Genelgede ilkokullar ve ortaokullara ‘ilköğretim’, liselere ise ‘ortaöğretim’ denilmesine devam edileceği belirtilirken, okul öncesi eğitim için 30 Eylül 2012 tarihi itibarıyla 37–66 ay arasındaki çocukların anaokulunda veya uygulama sınıflarında, 48–66 ay arasındaki çocukların ise ana sınıflarında eğitim almalarının sağlanacağını bildirdi.

Bakanlık ayrıca, 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında ilköğretim 4. sınıfta okuyan ve bir üst sınıfa geçen öğrencilerin 2012-2013 eğitim ve öğretim yılında ortaokul 5. sınıfa kayıtlarının e-okul sistemi üzerinden yapılacağını, ancak 2012-2013 eğitim ve öğretim yılında eğitim öğretime başlamış olan imam hatip ortaokullarına devam etmek isteyen 5. sınıf öğrencilerinin kayıtlarının bu okullara yapılacağını bildirdi.

A.A

OKULA ERKEN YAŞTA BAŞLAMAK

Yayın tarihi: 09.05.2012
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (9)

bu yaşta eğitim mi başlarmış, hata yapılıyor

yenı mezun bır okul oncesı ogretmenı adayı olarak konusuyorum.cocugun el ve parmak kasları yeterınce olgunlasmamıssa cocuk zorlanacak ve hayal kırıklıgı yasayacaktır.bu durumun cocugun gelecektekı yasantısını da etkıleyecegı unutulmamalı,yasına ve gelısım sevıyesıne uygun egıtım ortamlarında egıtılmelıdırler.japonlar cocuklara okuma yazmayı 8-9 yasında ogretıyor. dmek ki erken veya gec olmasıyla bır alakası yok bu ısın.uygun zamanda uygun egıtımın verlmesınden yanayım

9 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER