Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

YAZ TATİLİ SÜNNET İÇİN EN UYGUN ZAMAN

Yaz tatili sünnet için en uygun zaman
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
23.06.2016 - 10:53 | Son Güncelleme:

Okulların kapanmasıyla birlikte tatile girecek olan çocukların sağlığı açısından yaz mevsimi sünnet için en uygun zaman. Cerrahi prensiplere uyularak yapılması gereken sünnet işlemi hakkında Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Sinan Ekici bilgi verdi.

Sünnet olacak çocuklara ameliyat öncesi sünnet hakkında bilgi verilmeli ve rızaları alınarak psikolojik olarak sünnet işlemine hazırlanmaları gerekir. Doğuştan sünnet derisi kısmi oluşmuş, idrar deliği olması gereken yerden daha aşağıda olan peygamber sünnetli çocukları mutlaka üroloji doktoru görmeli ve asla sünnet işlemi yapılmamalıdır. Çünkü bu durumlar daha özellikli cerrahi işlemlerle düzeltilmekte ve sünnet derisi bu işlemler sırasında ek doku olarak kullanılmaktadır.

SÜNNET ÖNCESİ SAĞLIK KONTROLÜ ŞART

Sünnet

Sünnet öncesinde mutlaka kanama testleri yapılmalı, ailede kanama hastalığı, uzun süren kanama öyküsü, dişeti ya da burun kanaması öyküsü, kronik hastalık, alerji ve sürekli ilaç kullanımı öyküsü mutlaka dikkate alınmalıdır.

Yayın tarihi: 23.06.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.