Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ÖZ GÜVENİ YÜKSEK OLSUN AMA ŞIMARIK OLMASIN İSTİYORSANIZ...

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
02.01.2019 - 00:00 | Son Güncelleme:

4- İsteklerinin Gerekçesini Açıklamasını Sağlayın

Çocuğunuz sizden bir şey istiyor fakat onun bu isteğine karşı nasıl davranacağınız konusunda emin değilsiniz. Bu durumda ona istediği şeyle birlikte gerekçesini açıklamasını söyleyin. Örneğin çocuğunuz en sevdiği televizyon programını izlemek istiyor. Eğer bütün ödevlerini yaptı, yemeğini bitirdi ve odasını topladıysa ve tüm bunları yaptığını ve bu yüzden artık televizyon seyredebileceğini söylüyorsa, ona “evet” derken kendinizi rahat hissedebilirsin. Çünkü o kurallarını çok net bir şekilde biliyor ve bu kurallara uyduğu için tv seyretmek istiyor.

Yayın tarihi: 02.01.2019
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (2)

Çok doğru. Onların her istediğini yaparak kural tanımayan her istediğini ağlayarak yaptıran çocuklar yetiştiriyoruz. Sonra da doyumsuz, özgürlük adı altında sınır tanımayan kimseyi dinlemeyen başına buyruk ve mutsuz gençler oluyorlar. Kural koymayı,onlara hayır demeyi öğrenmemiz ve bu konuda istikrarlı olmalıyız. Gerçekten çok faydalı bir haber olmuş. Teşekkürler

28.12.2010 13:29:22 Öykü Yiğit

Çocuğumuza sevgimizi her isteğini yapmakla göstererek ne büyük yanlış yapıyoruz.