Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ÖZ GÜVENİ YÜKSEK OLSUN AMA ŞIMARIK OLMASIN İSTİYORSANIZ...

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
02.01.2019 - 00:00 | Son Güncelleme:

2- Ne Olursa Olsun Koyduğunuz Kurallara Sadık Kalın

Yine aynı örnekten yola çıkarsak birden fazla kurabiye yemesi için ona “hayır” diyorsunuz ve kendinizi sorgulamaya başlıyorsunuz. Belki de 2. kurabiyeyi ona vermeniz o kadar da sorun değil fakat gerçekten limit koyduğunuz her zaman kendinizi sorgulamak istiyor musunuz? Eğer koyduğunuz kurallarda pişman olduğunuz için değişiklik yaparsanız bu sefere ipin ucunu kaçıracaksınız ve her seferinde başınıza aynı durum gelecek. Çünkü birin anlamı gerçekten birdir o yüzden koyduğunuz kurallalara ve belirlediğiniz limite sadık kalmalısınız. Bir kere koyduğunuz kurallara sadık kaldığınızda çocuğunuza bunu öğretmiş olacaksınız ve sizin gerçekten kurallara sadık kaldığınızı anlayacaktır.

Yayın tarihi: 02.01.2019
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (2)

Çok doğru. Onların her istediğini yaparak kural tanımayan her istediğini ağlayarak yaptıran çocuklar yetiştiriyoruz. Sonra da doyumsuz, özgürlük adı altında sınır tanımayan kimseyi dinlemeyen başına buyruk ve mutsuz gençler oluyorlar. Kural koymayı,onlara hayır demeyi öğrenmemiz ve bu konuda istikrarlı olmalıyız. Gerçekten çok faydalı bir haber olmuş. Teşekkürler

28.12.2010 13:29:22 Öykü Yiğit

Çocuğumuza sevgimizi her isteğini yapmakla göstererek ne büyük yanlış yapıyoruz.