Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

OKUL BAŞARISI İÇİN DOĞRU BESLENME ŞART!

Okul başarısı için doğru beslenme şart!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Neslihan Aktepe’ YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

07.10.2016 - 12:32 | Son Güncelleme:

Beslenme ile okul başarısı arasında bağ var mı? Beslenme ile okul başarısı artar mı? Çocuğum okulda nasıl beslenmeli? Diyetisyen Neslihan Aktepe tüm bu soruları sizler için yanıtladı.

Sağlıklı beslenme ve yaşam tarzı, çocukların büyüme ve gelişmelerinde etkili olduğu kadar, okuldaki başarıları için de çok önemli bir yere sahip… Sağlıklı ve yeterli beslenmeyen öğrencilerde; dikkat dağınıklığı, öğrenmede güçlük, davranış bozuklukları, karın ağrısı, baş ağrısı, mide bulantısı, uyku hali gibi sağlık sorunları ortaya çıkar. Bu sağlık sorunlarına bağlı olarak, okulda devamsızlık artar ve okul başarısı zincirleme olarak azalır.

ÇOCUKLARA TEMEL BESLENME EĞİTİMİ VERİLMELİ

Çocuk beslenmesi

Çocuklara özellikle anaokulu ve ilkokulda sağlıklı ve yeterli beslenme eğitimi çok iyi verilmelidir. Temel eğitim dediğimiz konu beslenmeyi de kapsamalıdır. Küçük yaştan itibaren sağlıklı ve yeterli beslenen, yaşam tarzını değiştirmeyi öğrenen çocuk, erişkin olduğunda kolay kolay kötü beslenmez. Temel beslenme eğitimi konusunda aileler, okul aile birliği, öğretmenler ve Sağlık Bakanlığı’nın iş birliği içinde olması gerekir. Sağlıklı ve başarılı toplumların temeli ilkokulda başlar. Bugünün sağlıklı beslenerek büyüyen çocukları, yarının sağlıklı ve başarılı erişkinleri olacaklardır.

Yayın tarihi: 07.10.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.