Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

MEDİTASYON ÇOCUKLARIN HIZLI ÖĞRENMESİNİ SAĞLIYOR

Meditasyon çocukların hızlı öğrenmesini sağlıyor
 • PAYLAŞ
 • PAYLAŞ
  Adınız *
  Alıcı E-Posta Adresi *
  Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Sevil Eskicioğlu’ YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Yaşam Koçu ve Motivasyon Konuşmacısı
 
 

20.04.2016 - 15:34 | Son Güncelleme:

Meditasyonun sadece büyükler için faydalı olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz! “Meditasyon çocukların davranışlarını iyileştirmelerine ve duygularını dengelemelerine yardımcı olur” diyen Yaşam Koçu Sevil Eskicioğlu, çocuklar için meditasyonun faydalarını anlattı.

Çocuklara koşulsuz sevgiyi, kendilerini kontrol etmeyi ve duygularını yönetmeyi meditasyon aracılığı ile öğretebilirsiniz.

MEDİTASYONUN ÇOCUKLARA FAYDALARI

Çocuklarda meditasyon

 • Kendilerini daha iyi anlamalarına,
 • Günlük hayatın getirdiği sorumlulukları rahatlıkla gerçekleştirmelerine,
 • Daha hızlı öğrenmelerine,
 • Stresi daha kolay yönetmelerine,
 • Aileleri ile ilişkilerini iyileştirmeye,
 • Öz güvenlerini yükseltmeye yardımcı olur.

Meditasyonun faydalarını öğrendiniz, çocuğunuz için en iyisini istiyorsunuz fakat asla unutmamanız gereken bir şey var, onları zorlarsanız “sakin ve anda kalmak” üzerine kurulu bu egzersizden fayda sağlayamayacaklardır.

ÇOCUĞUNUZU MEDİTASYONLA NASIL TANIŞTIRABİLİRSİNİZ?

Çocuklarda meditasyon

1- Ona örnek olun: Çocuğunuz sizi kendisine örnek alacaktır. Bu nedenle öncelikle onun sizi göreceği şekilde düzenli olarak meditasyon yapmaya başlayın. bekleyin, yanınızda onun için hazırladığınız alana gelip oturması çok fazla zaman almayacaktır.

2- Sessizlik oyunu düzenleyin: Haftada bir gün belirleyin ve o gün belirli saatler arası sizin sessizlik oyunu zamanınız olsun. Yoğun, koşturmacalı ve stres dolu hayatı değiştirmek istiyorsanız önce kendinizi değiştirerek başlamalısınız. Bunu oyun haline çevirin.

3- Nefes egzersizi öğretin: Panik anlarında “haydi şimdi nefes alalım” diye söyleyin ve çocuğunuzun bir anda hem odağını değiştirin hem de yaşam enerjisini yükseltin.

Eski zamanların bu müthiş bilgeliğiyle çocuğunuzu tanıştırın ve daha az stresli, daha sağlıklı bir yaşam için ona alan tutun.

Yayın tarihi: 20.04.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.