Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

KÜÇÜK ÇOCUKLAR ODALARINDA YALNIZ BIRAKILMAMALI

Küçük çocuklar odalarında yalnız bırakılmamalı
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
16.09.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

Büyüklerin her hareketini taklit etmeye çalışan çocuklar, odalarında yalnız bırakılmamalıdır.

Büyüklerin her hareketini taklit etmeye çalışan küçük çocuklar, olası kazalara karşı odalarında yalnız bırakılmamalıdır.

Eğer çocuk yürüyorsa ev içindeki engeller kaldırılmalı. Yemekler, daima duvara yakın ocak gözlerinde pişirilmeli, tezgahın yanına, yakın yerlere kesinlikle sıcak kaplar konulmamalıdır. Kesici, delici aletler çocuğun ulaşamadığı yerlerde durmalı, bebek sandalyesi ısıtıcıların yanından uzakta tutulmalıdır. Evdeki yanıcı aletler ortadan kaldırılmalı, çocukların ulaşamayacağı şekilde yerleştirilmelidir. Büyüklerin her hareketini taklit etmeye çalışan çocuklar, odalarında yalnız bırakılmamalıdır.

Çocuklar, gördükleri her sıvıyı kolaylıkla içebilir, ilaç, şampuan ve temizlik maddelerinin çocukların erişemeyeceği yerlere konulması, jilet veya keskin aletlerin kapalı yerde saklanması, prize takılı fiş bulunmaması olası kazaları ortadan kaldırır.

Büyükler, hareketleriyle örnek olmalıdır. Çocuklar büyüklerin hareketini izler ve onlar gibi davranmayı çabuk öğrenir. Çocuğa nasıl davranması gerektiği sık sık anlatılmalıdır.

Psikolojik Danışman Eylem Küçük

Yayın tarihi: 16.09.2010
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

çocuk yanlız bırakılmamalı ne bulsa ağzına götürüyorlar tam herşeyi tanıma zamanları aman dikkat

23.03.2011 10:48:47 leyla altun