Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

EL AYAK AĞIZ HASTALIĞI SALGINI BAŞLADI

El ayak ağız hastalığı salgını başladı
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
25.08.2017 - 14:42 | Son Güncelleme:

Akasya Aslıtürkmen'in kızı Pera, el ayak ağız hastalığına yakalandı. Güzel oyuncu bu üzücü haberi sosyal medyada paylaştı.

Ünlü oyuncu kızıyla birlikte olduğu fotoğrafın altına "Ne hastalık geçirdik be Peruşkam! El,ayak,ağız hastalığı denen musibetten tamamen kurtulana kadar neler çektik. Bebekler hasta olmasın, bebeklere bakarken anneler de hastalanmasın. Çünkü hem kafayı dik tutmak, hem ona en iyi şekilde bakmak baya zor olabiliyor. Son olarak Allah şifasız hastalık vermesin. Şu an bebeğinin başında endişelenen tüm anneleri güzel yanaklarından öperim" notunu düştü.

Akasya Aslıtürkmen

EL AYAK AĞIZ HASTALIĞI NEDİR?

El ayak ağız hastalığının görülme sıklığı bu aralar oldukça arttı. Öyle ki ebeveynler birbirlerini sosyal medya aracılığıyla hastalığın bulaşma riski konusunda uyarıyor. Uzun süren ateş ve iştahsızlık dönemi nedeni ile anne babaları oldukça endişelendiren el ayak hastalığı hakkında merak edilenleri ise Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Rahime Koç anlatıyor...

El ayak ağız hastalığı genellikle 2-10 yaş gurubu çocukları etkiliyor ancak bazen yetişkinlerde de görülebiliyor. Yüksek ateş, el ve ayaklarda döküntü, ağız içinde aft benzeri yaralar (herpanjina) el, ayak ve ağız hastalığının en bilinen belirtileri arasında…

Yayın tarihi: 25.08.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (2)

Çocuğunuz gık dediğinde soluğu hastanede almayın çünkü mikropların bulaştığı en yaygın yer hastaneler.

29.08.2017 13:11:43 cüneyt sezer

ülkeye elini kolunu sallayan girerse daha bu iyi günlerimiz

26.08.2017 09:50:43 beyaz panter