Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

DENİZ SUYU, PİŞİK VE İSİLİK OLUŞUMUNU ÖNLÜYOR

Deniz suyu, pişik ve isilik oluşumunu önlüyor
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
06.07.2015 - 14:00 | Son Güncelleme:

Dr. Ferhan Yerebakan, yaz aylarında çocuklarda pişik ve isilik oluşmasını önlemek için deniz suyunun önemini vurguladı.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ferhan Yerebakan, sıcak ve nemli havada çocuklarda pişik ve isilik oluşmasını önlemenin en iyi yolunun deniz suyu olduğunu söyledi.

Yaz sıcaklarının kendisini göstermesiyle çocukların vücudunda pişik ve isilik oluşumunun artmaya başladığını belirten Yerebakan, "Çocuklarda pişik ve isilik oluşmasını önlemenin en iyi yolu deniz suyudur. Tuzlu su pişik ve isiliği önlüyor. Sıcak ve nemli vücutta isilik ve pişiğin panzehiri tuzlu su. Denize girerek vücudun deniz suyuyla temas etmesi. Aileler çocuklarının vücudunda isiliği ve pişiği yok etmek için deniz suyuyla buluştursun. Deniz suyu çocuklarda isiliği iyi tedavi eder. Çocuğun da rahat bir şekilde uyumasını sağlar" dedi.

Sıcak havalarda çocuğunuzu klimalardan koruyun!

Temmuz ve ağustos aylarında yoğun sıcaktan ve nemli havadan çocukların etkilenerek hastalanmaması için serin yerlerde tutulmasının sağlıkları açısından önemli olduğunu belirten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ferhan Yerebakan, anne ve babaların evde 'sıcaktan bunaldım' diyerek klima ayarını kendine göre yapması halinde çocukların hasta olabileceğine de dikkat çekti. Anne ve babaların evde çocuklarını serinletirken klima derecesinin 26 ile 27 dereceyi geçmemesi gerektiğinin altını çizen Yerebakan, bu derece ayarları dışında açılmasının çocukları hasta edebileceğini vurguladı.

CHA
 

Yayın tarihi: 06.07.2015
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.