Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ÇOCUĞU TATLI DİLLE DİSİPLİNE ETMENİN 8 YÖNTEMİ

Çocuğu tatlı dille disipline etmenin 8 yöntemi
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
11.12.2018 - 00:01 | Son Güncelleme:

Çocuk hangi yaşta olursa olsun, disiplin gerekiyor. Peki, çocuğu disipline etmenin yolları neler? Psikoterapist Kevser Orak, konuyla ilgili ailelere ipuçları veriyor.

Disiplin bir anlamda çocuğun sahip olduğu sorumluluklarıyla yaşantısındaki hareketlerinin, doğal ve sosyal sonuçlarını kabul etmesidir. Çocuğa istenilen davranış ve alışkanlıkları öğretmek, kendi kendini denetleme ya da iç denetim olan ahlak gelişimini sağlamaktır. Evde düzen, disiplin ortamı her zaman işleri daha da kolaylaştırır ve kontrol edilebilir hale getirir. Peki, evde disiplin ortamı sağlamak için neler yapmalısınız?

1. GÜNLÜK DÜZEN OLUŞTURUN: Eviniz için bir düzen tablosu hazırlayın. Bu tablo yemek saatlerini oyun saatlerini, uyku saatlerini ve okula giden çocuğunuz için etüt saatlerini detaylı olarak içeren bir tablo olsun. Ekstrem bir durum olmadıkça rutine uymaya özen gösterin. Çocuk düzene mutlaka uyulması gerektiğini kabul etmelidir.

Uyku düzeni

Yayın tarihi: 11.12.2018
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.