Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BOYAMA KİTAPLARININ ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNE KATKILARI

Boyama kitaplarının çocukların gelişimine katkıları
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
17.06.2017 - 00:00 | Son Güncelleme:

Boyama kitaplarının çocukların zihinsel gelişimini ve motor becerilerinin artırılmasındaki etkilerini Uzman Pedagog Canan Nani Bıçakçı anlatıyor.

Yıllardır boya kitaplarının çocuklar için eğlenceli bir aktivite olduğu bilinmektedir. Boyama kitaplarının eğlenceli bir aktivite olmasının yanında çocukların gelişimine de olumlu etkileri vardır.

ÖZ GÜVENİNİ GELİŞTİRİYOR

Boyama kitaplarının içinde çocuğunuzun o an istediği resmi boyamasına destek olup fırsat sunmanız, çocuğunuzun ben kimliğini oluşturmasında destek olup öz güvenini geliştirir.

KAS BECERİLERİNİ GELİŞTİREN ÖNEMLİ BİR ARAÇ

Boyamak çocuğun kas becerilerini geliştirmeye yönelik önemli bir araçtır. Elde ve parmakta bulunan küçük kasların çalışması, el göz koordinasyon, güç ve kontrol becerisini geliştirir.

Boyama kitaplarını çocuğunuzun odaklanma yeteneği artırır, dikkatini geliştirip bilişsel ve görsel zihin gelişimini destekler.

YARATICILIK VE HAYAL GÜCÜNÜ BESLİYOR

Bir kitabı boyamak veya resim yapmak çocuğun hayal güçünü ve yaratıcılığını besler, duygu ve düşüncelerini açığa çıkarmasında yardımcı olur. 

Çocuğunuza sunacağınız boyama kitapları, çocuğunuzun rahatlamasını ve enerji atmasını sağlayacaktır.

Çocuğunuz ile eğitsel ve bir okadar eğlenceli vakit geçirmeniz dileğiyle.

4 ÇEŞİT CAİLLOU BOYAMA KİTABI HÜRRİYET VE HÜRRİYET ÇOCUK KULÜBÜ İLE 3 TL!

  

Çocuğunuzun çizgi film dünyasının efsane karakteri Caillou ile eğlenerek hayale gücünü geliştirmesi ve macera dolu bir gezintiye çıkması için 4 Çeşit Caillou Boyama kitabı 17-24 Haziran tarihlerinde tüm seçkin Yaysat bayilerinde.

Yayın tarihi: 17.06.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.