Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BECERİKLİ VE BAŞARILI ÇOCUK YETİŞTİRMEK İÇİN 5 İPUCU

Becerikli ve başarılı çocuk yetiştirmek için 5 ipucu
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Sevil Eskicioğlu’ YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Yaşam Koçu ve Motivasyon Konuşmacısı
 
 

07.09.2016 - 14:39 | Son Güncelleme:

Hepimiz yolculuğumuz süresince “negatif” dediğimiz olaylarla karşılaştık, karşılaşmaya da devam ediyoruz. Bu bizleri “neyi istediğimiz” konusunda netleştiriyor ve kendimizi geliştirmemize, ilerlememize yardımcı oluyor. Aynı yolculuk çocuklar için de geçerli.

Çocuklar da kendi yolculukları süresince onları zorlayan, hayal kırıklığı yaşamalarına neden olan olaylarla karşılaşacaklar. Bu nedenle, hayatın akışına direnmeye çalışmak yerine, onları kendilerine daha çok güvenen, dirençli ve becerikli çocuklar olarak yetiştirmeye ne dersiniz?

1- KONTROL EDEN DEĞİL, KOÇLUK YAPAN EBEVEYN OLUN

Becerikli ve başarılı çocuk yetiştirmek için 5 ipucu

Koç, oyuncunun kendini geliştirmesine yardım eder, oyuncu da oyununu oynar. Ebeveyn olarak size düşen, çocuğa gelişiminde, kendini ilerletmesinde destek olmak. Onun yerine oyunu oynamak, onun kaslarını geliştirmesine engel olur. Öz güvenine zarar verir. ‘Onun için’ değil, ‘onunla birlikte’ çalışın. Bu ona desteklenme ve güven hissi içerisinde kendini geliştirmesi için yardım edecek.

Onun için yapmayın, o yaparken yardımcı olun.

Yayın tarihi: 07.09.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.