Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

KÜÇÜK KARDEŞİ ÇİLEDEN ÇIKARACAK 8 DAVRANIŞ

Küçük kardeşi çileden çıkaracak 8 davranış
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
17.06.2016 - 15:40 | Son Güncelleme:

Küçük kardeşi olanlar çocukluğun da etkisiyle onları çileden çıkaracak davranışlarda bulunmuşlardır. İşte içlerinden birini mutlaka yaptığınızı düşündüğümüz küçük kardeşi çileden çıkaracak 8 davranış...

1. ‘SENİ LEYLEKLER GETİRDİ’

Küçüksünüz ve nasıl dünyaya geldiğiniz hakkında bir fikriniz yok. Birde üzerine abiniz veya ablanız seni leylekler getirdi, seni cami avlusundan aldık ya da evlatlıksın gibi sözlerle sizi çileden çıkarabilir!

2. ‘BEN UZAYLIYIM’

Uzaylı

Küçük kardeşi olan abiler veya ablalar karanlık görünce bu fırsatı hemen değerlendirirler! Karanlığın arasından küçük kardeşe doğru uzanan bir el ‘uzaylı’ olduğunu söyleyerek karanlığın da etkisiyle sizi çılgına çevirebilir!

3. KETÇABI ‘KAN’ YERİNE KULLANMAK

Kaçmak

Ketçabın rengini değerlendirmek ancak küçük kardeşini çileden çıkartmak isteyenlerin aklına gelecek türden bir şaka! Önce ketçap bir güzel tişörte sürülür, yere yatıp ‘Yardım edin’ çığlıkları sonrasında küçük kardeşin korkusunu yüzünden okunabilir.

4. DEPREM HEYCANI YARATMAK

Deprem etkisi

Kardeşle altlı üstlü bir ranza paylaşılıyorsa alttaki büyük kardeş ranzayı tekmeleyerek deprem heyecanı yaratmaya çalışır!

5. ‘ANNEM BENİ DAHA ÇOK SEVİYOR’

Sevmek

‘Annem beni daha çok seviyor’ denip kardeş kıskandırılır. Söylediğini desteklemek için de: ‘Hem seni daha çok sevseydi önce seni doğururdu’

6. ŞEKER VERECEĞİM DİYE KANDIRMAK

Şeker

Bazen de küçük kardeşe ‘Gözünü kapat sana şeker vereceğim’ denir ve ardından inanarak gözlerini kapatan kardeşin ağzına sevmediği bir yiyecek tıkılır.

7. ‘YİNE Mİ ÇİŞ YAPTIN SEN?’

Çiş

Yatağına su döktükten sonra ‘Yine mi yatağa çiş yaptın sen?’ gibi sözlerle gün boyu dalga geçmek… Biraz acımasız!

8. ÖLÜ TAKLİDİ

Çocuk

Kabul ediyoruz ki bu en acımasızlarından birisi… Ancak yapılıyor. ‘Hadı vur’ dedikten sonra bir anda yere uzanarak yapılan ölü taklidi küçük kardeşin aklını başından alacak türden!

Yayın tarihi: 17.06.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.