Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ERKEK ÇOCUKLAR KADINLAR TUVALETİNE GİRMELİ Mİ?

Erkek çocuklar kadınlar tuvaletine girmeli mi?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
 YAZARI TAKİP ET X
Göksu Telmaç’ın YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

16.08.2016 - 15:00 | Son Güncelleme:

Alışveriş merkezinde oğlunuzla birlikte gezerken tuvalete gitmeniz gerektiğinde onu bayanlar tuvaletine mi sokuyorsunuz yoksa yalnız başına erkekler tuvaletine mi gönderiyorsunuz? Peki, çocuğun cinsel gelişimi açısından hangisi doğru acaba?

Alışveriş merkezinde, restoranlarda ve halka açık tüm alanlarda erkek çocukların kadınlar tuvaletine girmelerinin ne derece doğru olduğu konusunda kafalar karışabiliyor. Tabii aynı durum kız çocuğuyla tek hareket eden bir baba için de geçerli. Bu gerçekten de hassas olunması gereken bir durum çünkü çocuğun cinsel ve kimlik gelişimi açısından ciddi detaylar barındırıyor.

6 YAŞINA KADAR ANNE İLE TUVALETE GİRMELİ

çocuk

Bez bırakma dönemine kadar çocukların böyle bir sıkıntısı olmuyor ancak ortalama 3 yaşa denk gelen tuvalet eğitiminden sonra çocukların umumi tuvalet deneyimi başlıyor. 3-6 yaş arasındaki bir çocuk da tek başına tuvaletini yapıp kendini dışarıda bekleyen ebeveynin yanına gelebilecek fiziksel olgunluğa sahip değildir. İşte bu yüzden 6 yaşa kadar çocukların anneleriyle birlikte kadınlar tuvaletine girme durumunu, alternatifi olmayan bir zorunluluk olarak görebiliyoruz. 

Yayın tarihi: 16.08.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.